2017 Kemik Sempozyumu"

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, dünyanın farklı bölgelerinden konusunda uzman hekimlerin katıldığı 2017 Kemik Sempozyumu başladı.

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, dünyanın farklı bölgelerinden konusunda uzman hekimlerin katıldığı 2017 Kemik Sempozyumu başladı.

Meffert İmplant Enstitüsü tarafından Bodrum Rixos Otelde gerçekleştirilen sempozyuma, Türkiye'nin farklı bölgesinden 300'e yakın diş hekimi ile ABD, Almanya ve Brezilya'dan davet edilen 8 klinisyen konuşmacı katıldı.

Stantlarda implant (yapay diş kökü) uygulanacak hastalara kemik elde etmek için kullanılan ürünler ile bazı diş hekimlerinin kullandıkları teknik materyallerin tanıtımı yapıldı.

Meffert İmplant Enstitüsü Başkanı Dr. Ali Arif Özzeybek, dünyanın sayılı 8 konuşmacısının iki gün boyunca kemikle ilgili son gelişmeleri, implant cerrahisinde yeni teknikleri ve yeni kullanılan biyomateryalleri anlatacağını söyledi.

Programa yaklaşık 300 diş hekiminin katıldığını aktaran Özzeybek, "Yoğun bir program olacak. Kemik kadar, yumuşak doku da çok önemli. Bu programda bunlarda anlatılacak. Son yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilecek. Dişsiz hastaların implanta daha fazla ihtiyacı var. Kemik kaybı olmuş hastalarda nasıl implant yapılabilinir, başarı oranları nasıl artırılabilinir, bunları konuşacağız." diye konuştu.

Southern California Üniversitesi'nden Prof. Dr. Homa Zadeh, Türkiye'nin ve dünyanın her yerinden kendisini ispat etmiş hekimlerin bir araya geldiğini bildirdi.

İmplant cerrahisinin son zamanlarda çok büyük aşama kaydettiğine dikkati çeken Zadeh, "Bunun üzerine çok fazla çalışma ve çok fazla yayın yapılıyor. Çene ve kemik yapısını nasıl koruruz onun üzerine çalışmalarımız var. Nerelerden kemik alıp nerelerde çene üzerine implant uygulanacak, bölgelerde kemik miktarını artırabiliriz bununla ilgili çalışmalarda çok fazla." diye konuştu.

Michigan Üniversitesi'nden Prof. Dr. Diego Velasquez ise büyük kemik kayıpları üzerine çalışmalar yürüttüğüne işaret etti.

Yumuşak dokuyu geliştirmek için bir takım çalışmalar yürüttüklerine aktaran Velasquez, şöyle konuştu:

"Büyük doku kayıplarında implant cerrahisi üzerine gecikmeden anında yapılabilecek tedavileri nasıl yapabiliriz bunun üzerine çalışmalar yürütüyoruz. İmplant dışında 'Doku kayıplarında açığa çıkmış köklerin nasıl yumuşak dokuyla kapatabiliriz, nasıl azalış dokuyu artırabiliriz' bunun üzerine çalışmalar yürütüyoruz."

Sempozyum 8 Ekim'e kadar devam edecek.

6.10.2017 - 29187Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]