21 Günde 4 Hastane Dolaştıktan Sonra Teşhis Konan Kadın 22. Günün Sonunda Hayatını Kaybetti

21 günde 4 hastane dolaştıktan sonra teşhis konan kadın 22. günün sonunda hayatını kaybetti Eşinin ölümü nedeniyle şikayetçi olan İsmail Terzi: "3 aylık bebeğimiz öksüz kaldı"TRABZON - Trabzon'un Arsin ilçesinde yaşayan ve 1 yıl önce evlenen Aydanur Terzi'nin baş ağrısı şikayeti ile...

21 Günde 4 Hastane Dolaştıktan Sonra Teşhis Konan Kadın 22. Günün Sonunda Hayatını Kaybetti

21 günde 4 hastane dolaştıktan sonra teşhis konan kadın 22. günün sonunda hayatını kaybetti

Eşinin ölümü nedeniyle şikayetçi olan İsmail Terzi: "3 aylık bebeğimiz öksüz kaldı"

TRABZON - Trabzon'un Arsin ilçesinde yaşayan ve 1 yıl önce evlenen Aydanur Terzi'nin baş ağrısı şikayeti ile gittiği hastanede hastalığına teşhis konulamamasının ardından 4 hastane dolaşması ve geçen 22 gün sonra hayatının kaybetmesinin yankıları sürüyor.

Terzi'nin acılı eşi İsmail Terzi, eşinin tamamen yanlış teşhis ve sağlık skandalı sonucu yaşamını yitirdiğini iddia ederek Psikiyatri Doktoru Haluk Hıdıroğlu hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Trabzon'un Arsin İlçesi Yalı mahallesinde oturan ve yaklaşık 1 yıl önce evlenen İsmail-Aydanur Terzi'nin, 3 ay önce bir çocukları dünyaya geldi. Doğumdan sonra artan baş ağrısı şikayetleri sonucu ilçe hastanesine giden Terzi'ye doktor ağrı kesici iğne yapılıp reçete yazdıktan sonra evine gönderdi. Baş ağrısı dinmeyen genç kadını eşi bu kez özel bir hastaneye götürdü. Çekilen MR sonucu beyninde bir şeye rastlanılmayan genç kadına doktorlar psikiyatri tedavisi almasını önerdi. İsmail Terzi, eşini bu kez Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürürken, psikiyatri servisi doktoru Haluk Hıdıroğlu tarafından eşi gözlem altına alınarak hastaneye yatırıldı.

21 günde 4 hastane dolaştıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını belirten genç kadının eşi İsmail Terzi, "Hastaneye yatırdıktan sonra doktor bize ilaçların etkisinin 10-15 gün süreceğini ifade etti. Aradan bir hafta geçti hastam iyice fenalaştı. Ayakta getirdiğim hastam yatağa bağlandı. Psikiyatri servisi olduğu için her zaman yanına giremiyorduk. Tekrar bir gün hastaneyi gittim. Hastam hakkında bilgi almak istedim ama doktoru olmadığı için bilgi alamadın ve görüşemedim. Telefonla hastayı takip ettiğini bize oradaki hemşireler tarafından söylendi. Doktoru söylemi doğrultusunda hareket ettiklerini belirttiler. Gelip kendisi hastayı görmüyormuş sadece telefonla hastayı takip ediyormuş" dedi.

"Doktorlar kendi aralarında tartıştılar"

Bu duruma dayanamadığını belirten acılı eş, " 'Bu hastanede bana bilgi verecek olan bir doktor yok mu?' dedim. Salim hoca diye bir Pskiyatri doktorunu bana söylediler. Kendisinin yanına gittim ve durumu anlattım. Ben hastamı ayakta getirdim ve yatağa bağlı kaldı diye söyledim. Lavaboya bile gidemez hale geldi. Salim bey, hastayı bildiğini bana ifade etti. Yalnız Haluk bey'in hastası olduğu için biz ilgilenmedik. Daha sonra hasta hakkında bilgi aldıktan sonra, eşimin doktoru Haluk Hıdıroğlu'nu aradı. Bizde yanında konuştuklarına şahit olduk. Ona, 'Sevgili kardeşim sen bu hastayı burada niye yatırdın. Bizlik bir durum yok diyor'. Bizim hastalarımız yatağa bağlanmaz akşamdan ilacını alır gündüz normal yaşantısına devam eder. Ne teşhis koyarak bunu buraya aldın ' diyor. İki doktor aralarında yaptıkları konuşmanın ardından Haluk Hıdıroğlu, Salim hocayı 'Abi sana güveniyorum sen gerekeni yap o zaman dedi' oradan hemen beyin cerrahına sevkini istediler. Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi kabul etmediği için Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderdiler. Kaşüstüne getirdik ki beyin kanaması başlamış. Oradaki ultrason çalışmıyordu oradan tekrar ambulansa koyup Kaşüstü Hastanesi'nin Yenimahalle'de bulunan Numune Kampüsü'ndeki ek binasına getirdiler. Oradan tekrar KTÜ Tıp Fakültesi'ni aradılar. Sabah getirilmesi istendi. 36 saat yoğun bakımda kaldı. Sabah erkenden KTÜ Tıp Fakültesi'ne getirdiğimiz zaman iş işten geçmişti. Hastama ilaç verip uyuttular kendini ifade edemedi. Savcılığı suç duyurusunda bulundum" şeklinde konuştu.

"Doktor Haluk Hıdıroğlu'ndan şikayetçiyim"

Hastane Başhekim yardımcısı konuyu görüşmek için kendisini çağırdığını belirten İsmail Terzi, "Ben Psikiyatri Doktoru Haluk Hıdıroğlu'ndan şikayetçiyim. Kendisininde buradan gittiğini söylediler. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum. Vicdan azabından gittiği söylendi. Benim hastam geri gelmeyecek. Benim 3 aylık Arda bebeğim öksüz. Mamalarla besliyorum onu. Anne şevkati göremedi. Daha dünyadan haberi yok. Benim şikayet amacım başkalarının canı yanmaması için bu işi yapamıyorsa başkalarının canı yanmasın diye şikayette bulundum. Bebeğimize annem ve ben bakıyorum. Doğumdan 1 ay sonra annesi rahmetli oldu. 22 gün hastanelere gidip geldim. 10 psikiyatride yatırdılar. En son beyin kanamasından oldu. Beyninde baloncuklar varmış. MR'da görememişler. Ultrasonda çıkmış. Numunede yattığı sürede ne ultrason ne başka bir şey çektirmediler. "Hasta 10 gün sonra fenalaştı ondan sonra ultrason çektikler ki beyin kanaması başlamıştı" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Sağlık İl Müdürlüğü yetkilileri konuyla ilgili incelemenin sürdüğünü, ihmal olup olmadığının araştırılacağını ve bilirkişilerin inceleme ve araştırması sonrasında bir sonuca varılacağını belirterek şuan için konuyla ilgili konuşmanın erken olacağını ifade ettiler.

13.09.2017 - 28868Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]