21. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi Başladı!

21. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi, estetik diş hekimliğinin tüm branşlarını kapsayacak farklı konularını, dünya çapında konuşmacılarla bir araya getirmeye devam ediyor.

21. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi Başladı!

3D teknolojisi ile üretilen şeffaf apareyler katılımcılar tarafından yoğun ilgiyle karşılaşarak kongreye damgasını vurdu.

Türkiye'de gerçekleşen, ağız ve diş sağlığı endüstrisini bir araya getiren en önemli etkinliklerden olan 21. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi, 13-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Wyndham Grand İstanbul'da gerçekleşiyor. İTÜ mezunu girişimci gençlerin geliştirdiği çok özel bir teknolojiyle üretilen ORTHERO şeffaf apareyler kongrede en çok dikkat çeken ürünlerden biri oldu. Kişiye özel üretilen, ilk yerli şeffaf apareyler, şimdiye kadar 8 bin vakayı yüzde 98 oranında başarıyla tamamladı. Türkiye'nin ilk ve tek 3D yazıcı teknolojisiyle üretilen şeffaf apareyi olma özelliği taşıyan şeffaf apareyler, 3 boyutlu teknolojilerin güçlü potansiyelini, ileri mühendislik yöntemleriyle birleştirerek hastaların diş çapraşıklığını kısa bir sürede tedavi ediyor.

Rekor sayıda katılımcıyla toplanan 21. Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi'nde, dünya çapında konuşmacılar estetik diş hekimliğinin tüm branşlarını kapsayacak farklı konuları ele alıyor. Kongrenin ilk gününde Dr. Oscar Gonzales, "Dental İnplantlarda Protetik Olarak Yumuşak Doku Şekillendirmesi"ni; Dr. Nuno Sousa Dias ve Dr. Mariana Alves, "Orto-Endo Yaklaşımları ve İnterdisipliner Tedavi Planlamasında Tartışmalı Durumlar"ı; Dr. Med. Dent. Alexandros Manolakis, "Dijital İmplantoloji 3.0 - Dijital Rehber Plaklar ile İmplant Planlamasından Cad/Cam Protetik Tedavilere Kadar Dijital İmplantoloji"yi; Dr. Roberto Molinari, "Aynı Gün Içinde Gülüş Tasarımı Ve Ön Bölge Estetiği Tedavi Konsepti"ni; Dr. Javier Tapia, "Kompozit Rezinler ile Diş Yaşlanmasının Taklit Edilmesi: Zorlukları Ve Yapılabilirliği"ni ele aldı. Kongrede ana salonda yapılan teorik sunumların yanı sıra yan salonlarda workshop ve uygulamalı kurslarla program destekleniyor.

Kongreyle ilgili konuşan Estetik Diş Hekimliği Akademisi Derneği (EDAD) kurucularından ve halen başkanlık görevini sürdüren Prof. Dr. Selim Pamuk, "Hızla gelişen teknoloji ile birlikte estetik diş hekimliği alanındaki değişim ve gelişimlerin dünya ile aynı diş hekimlerine ulaştırılması misyonuyla çıktığımız bu yolda 21 yılda çok önemli mesafeler kat ettik. Dernek olarak en önemli etkinliğimiz olan Uluslararası Estetik Diş Hekimliği Kongresi'ne bu yıl da çok büyük bir ilginin olduğunu görmekten gurur duyuyorum. Bu kongrede tüm diş hekimlerine, akademik düzeyden ödün vermeden bilginin muayenehane pratiğinde kullanılabilir şekle dönüşebileceğini gösteriyoruz" dedi.

ORTHERO HASTALARIN KOLTUKTA KALMA SÜRESİNİ YÜZDE 40 AZALTIYOR

Türkiye'nin ilk yerli ve kişiye özel üretilen şeffaf apareyleri ile hastaların dişlerini ideal hale getiren ORTHERO da diş tedavisine getirdiği son teknolojileri tanıtmak amacıyla 29B numaralı standında yerini aldı. ORTHERO standında Dt. Betül As, ORTHERO'nun hekimler ve hastalar açısından faydaları, ORTHERO ile tedavi edilebilecek vakaların limitleri ve tedavinin başarısı hakkında klinik deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. As, "Türkiye'nin 3D teknolojisi ile üretilen ilk ve tek şeffaf apareyi olan ORTHERO, metal diş telleriyle kıyaslandığında acısız ve konforlu bir tedavi olanağı sunuyor. Ortodonti tedavilerine hız ve esneklik getiren ORTHERO ile tedaviyi yaklaşık bir hafta gibi kısa bir süre içinde başlatabiliyoruz. Hastaların koltukta kalma süresini de yüzde 40 oranında azaltıyoruz" diye konuştu.

13.10.2017 - 29276Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]