23 Nisan'da Bir Günlüğüne Doktor Oldular!

Kemik İliği Nakli Ünitesi'nde yatan çocuklar için 23 Nisan partisi düzenledi. Partide palyaçolar eşliğinde dans edip oyunlar oynayan çocuklar, pasta kesip 23 Nisan'ı kutladılar.

23 Nisan'da Bir Günlüğüne Doktor Oldular!

Hastanede her yıl 23 Nisan'da yapılan bir gelenek bu yıl da bozulmadı.Genel Müdürü Metin Arslan, 23 Nisan'da koltuğunu 6. sınıf öğrencisi Doğa Kargın'a bıraktı. Nehir'in ilk icraatı kemik iliği nakli ünitesinde tedavi gören hastalara parti vermek oldu.

Hastalıkları nedeniyle onlar Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 23 Nisan'ı yaşıtları gibi okullarında şenliklerle gidemediler belki ama şenlikler ayağına geldi. 23 Nisan'da Medical Park Bahçelievler Hastanesi'nde çocukların sözü geçti. Medical Park Bahçelievler Hastanesi Genel Müdürü Metin Arslan, koltuğunu 6. sınıf öğrencisi Doğa Kargın'a bıraktı.

Koltuğunu devretmeden önce hastane yöneticiliği hakkında tüyolar veren Arslan, "Hastane yöneticiliğinde sağlık çalışanından hekimine, hemşiresinden, hastaya kadar tüm paydaşlarla empati kurabilmek bu işin püf noktası. Hastalarımız bize hem fiziksel hem de ruhsal olarak şifa bulmak için geliyorlar. Onları evlerinde huzur ve güvende hissettirmek ve en kaliteli hizmeti sunabilmek için hep daha fazla çalışmak gerekiyor. Vicdan, sağduyu, öngörünün en fazla önemli olan alanlardan biri sağlık. Sorumluluklarınız büyük oluyor, çünkü insan hayatı her şeyin önünde. Hastalarımızın sağlıklarına kavuşarak buradan sağlıklı bir şekilde taburcu olmaları bizim için en büyük ödül. Geleceğimizi emanet edeceğimiz siz çocuklarımız da sağduyulu, vicdanlı ve ileri görüşlü bir nesil olarak Türkiye'nin daha da ileri gitmesini sağlayacaksınız" dedi. Genel Müdür koltuğuna oturan küçük Doğa'nın ilk icraatı kemik iliği nakli ünitesinde tedavi gören çocuklar için parti vermek oldu.

TANSİYON ÖLÇTÜ, HASTANIN KALBİNİ DİNLEDİ

Başhekim Yardımcısı İç Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç Dr. Engin Türkmen ve Üroloji Uzmanı Dr. Mert Erda ise doktor koltuklarını da çocuklara emanet etti. 12 yaşındaki Nehir Işık, bir hastanın kalbini ve ciğerlerini dinledi, tansiyonunu ölçtü.

KEMİK İLİĞİ NAKLİ OLAN ÇOCUKLARA HASTANEDE 23 NİSAN PARTİSİ

Medical Park Bahçelievler Hastanesi, Kemik İliği Nakli Ünitesi'nde yatan çocuklar için 23 Nisan partisi düzenledi. 3 aydır hastanede tedavi gören 4 yaşındaki Batuhan Durna, palyaçolar, balonlar ve müzik eşliğinde düzenlenen partide "Çok heyecanlıyım, çok eğlendim. Bütün arkadaşlarımın 23 Nisan Çocuk Bayramı'nı kutlarım" dedi.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Pediatrik Kemik İliği Nakli Ünitesi Bölüm Başkanı Çocuk Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Tunç Fışgın, "Burada tedavi gören çocuklarımız için böyle bir partiyle onlara moral vermek istedik, çünkü uzun zamandır arkadaşlarından ve okulundan uzaktalar, onları mümkün olduğunca sosyal hayattan uzak tutmamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

23.04.2016 - 20708Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Gebeliğin Hangi Döneminde Diş Tedavisi Yapılmamalıdır ?
Gebeliğin Hangi Döneminde Diş Tedavisi Yapılmamalıdır ?
Sağlık Video İdrarda Gebelik Testi Ne Zaman Doğru Sonuç Verir ?
İdrarda Gebelik Testi Ne Zaman Doğru Sonuç Verir ?
Sağlık Video Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer ?
Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer ?
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?

 

[Hata Bildir]