26. Kalp Haftası

Kalp damar hastalıklarına karşı farkındalığı artırmak için düzenlenen 26. Kalp Haftası etkinlikleri 7 13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

26. Kalp Haftası

Kalp damar hastalıklarına karşı farkındalığı artırmak için düzenlenen 26. Kalp Haftası etkinlikleri 7-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Türk Kalp Vakfı tarafından Acıbadem Fulya Hastanesi'nin destekleriyle gerçekleşecek olan 26. Kalp Haftası'nın tanıtımı amacıyla Barbaros Point Hotel'de basın toplantısı düzenlendi.


Toplantıda konuşan Türk Kalp Vakfı Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Semiramis Sekban, Türk Kalp Vakfı olarak halkı kalp ve damar hastalıklarına karşı uyarmak ve bilinçlendirmek için çalışmalar yürüttüklerini ve Kalp Haftası'nda da hastalıklara karşı vatandaşları bilgilendireceklerini söyledi. Sekban, "26'ncısı kutlayacağımız Kalp Haftası'nın çalışmalarını 6 aydır arkadaşlarımızla beraber devam ettirdik. Kalp Haftası'nın resmi açılışını da 7 Nisan Pazartesi günü Barbaros Point Hotel'de gerçekleşek " ifadelerini kullandı.


Türk Kalp Vakfı Onursal Başkanı Çetin Yıldırımakın da, çalışmalarda istikrarın çok önemli olduğunu belirterek, bazı çalışmalarda devamlılığın olmamasının da tenkit konusu olduğunu anlattı. Yıldırımakın şunları kaydetti: "1988 yılında gerek Türkiye'nin gerek dünyanın gündemine Kalp Haftası'nı getiren Türk Kalp Vakfı'dır. Kalp konusu bir hafta olarak kutlanması da büyük mücadele verilerek kabul ettirildi. En önemlisi de dünya Kalp Haftası'nı öğrendi. Dolayısıyla Vakıf 26 yıl önce Kalp Haftası'nı Türkiye'nin ve dünyanın gündemine getirdi. Bir gün aksatmadan da Kalp Haftası kutlanıyor. Günümüzde de gerek gelişmiş ülkelerde gerekse gelişmemiş ülkelerde kalp ve damar hastalıkları günümüzde önemini muhafaza ediyor. " "Dünyanın en büyük meselesi, ne trafik kazaları ne savaşlar ne de kanserdir " diyen Yıldırımakın, şunları ifade etti,  "Bugün dünyada bütün canlıları ilgilendiren ve tehdit eden, (çocuk, genç, yaşlı, zengin, fakir, kadın, erkek) konu kalp ve damar hastalıklarıdır. Maalesef Türkiye, kalp ve damar hastalıklarında dünya şampiyonu. Keşke başka konularda dünya şampiyonluğunu konuşsak. " - İstanbul

3.04.2014 - 14155Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]