30 Dakikada Zayıflama!

Yenilenen liposuction teknikleri zayıflama hayalinizi gerçeğe dönüştürmeyi başarıyor. Nasıl mı?

30 Dakikada Zayıflama!

Zayıflamanın yeni yolu yağları dondurmakBitkisel Yöntemlerle Zayıflamaİlginç zayıflama hikayeleriZayıflamak İçin Yaratılan Mucizeler: Diyet Efsaneleri 1Zayıflama uğruna hataya düşmeyin!

On iki yıldır üç binden fazla liposuction operasyonu gerçekleştiren, Uluslararası Kozmetik Cerrahi Derneği üyesi Genel Cerrahi Uzmanı Opt. Dr. Uğur Dikmen liposuction ve yeni teknikleri hakkında ilginç bilgiler verdi.

Liposuction Nedir?

Liposuction, deri altındaki yağ birikimlerini alarak vücut konturlarını şekillendirmeye yönelik cerrahi bir tekniktir. Liposuction aynı zamanda ömür boyu taşıyacağınız fazla yağ dokusundan kalıcı bir şekilde kurtulmanızıda sağlar. Vakumla yağ emme, vücutlarında yağ birikimi olan kişilerin, beden silüetlerini şekillendirerek güzelleştirmek için uygulayabilecekleri en iyi çözümdür.

İşlem Nasıl Yapılıyor?

En büyüğü bir kaç milimetre kalınlığında kanüller ile deri altındaki yağ dokusu emiliyor. Emme işlemini yapan da bu kanülün arkasındaki hortuma bağlı aspiratör denilen bir vakum aletidir. Kanüller deriye birkaç milimetrelik kesiklerden sokulduğu için iz neredeyse hiç kalmıyor.

Teknikte Yenilikler Var mı?

Liposuction nispeten yeni bir kozmetik cerrahi türü olmakla birlikte, uygulanan teknik açısından son yıllarda çok sayıda gelişme yaşandı. Bu gelişmelerden bir tanesi de lokal anestezi altında gerçekleştirilen ve liposhaping olarak da adlandırılan yağ emme yöntemidir.

Neden Lokal Anestezi?

Liposuction yaparken güvenli olduğu için lokal anesteziyi tercih ediyorum. Lokal anestezinin hiçbir riski yok. Hasta ayakta olduğu için hareket edebilir hatta yürüyebilir. İsterlerse bütün operasyonu başından sonuna kadar izleyebilirler.

Operasyonun Ayakta Yapılmasının Ne Gibi Faydaları Var?

Genel anestezi altında olan hastaya istediğiniz gibi müdahale edebilirsiniz ve hasta bu esnada hiçbir şey hissetmez. Bu uyguladığımız yöntemde hasta uyanık olduğu ve ayakta durduğu için bu iki taraf için de daha rahatsız edici bir durumdur. Fakat bu işlemin iyi yanı hekim bir heykel tıraş gibi çalışabilir. Hasta ayakta olduğu için yer çekimi de işin içine girer ve sonuç hemen görülür. Bölgesel yağlarından kurtulmak isteyen herkese bu işlem uygulanabilir. İşlemden sonra hasta yürüyerek evine gidebilir ve hayat akışında hiçbir değişiklik yapmasına gerek kalmaz.

Bir Seferde Ne Kadar Zayıflamak Mümkün?

Alınan yağ ile orantılı olarak zayıflama gerçekleşmekle beraber sadece zayıflama için yapılan bir işlem değildir. Cilt altı yağ fazlalıklarını küçük yastıklara benzetirsek onların çekilip alınması görüntüyü, 20-30 kilo verildiğinden daha fazla değiştirebilir. Açıkcası bir sene boyunca kurtulmak için çabaladığınız yağlarınızdan sadece 30 dakikada kurtulabilirsiniz.

Operasyondan sonra ne kadar süre korse giymek gerekiyor? Opt. Dr. U.D.: Operasyon sonrasında hastalarıma korse giydirmiyorum. Sadece altı gün sıkı bir çorap giyilmesi yeterli oluyor.

İşlemi Yazın Yaptırmak Mümkün mü?

Altı gün çok sıkı bir çorap giymek gerekiyor. İşlemin sıcak havalarla direkt ilişkisi yok. Sadece sıcak yaz günlerinde sıkı çorap giymek rahatsız edici olabilir. İşlemden sonra plaja bile gidebilirsiniz. Ben bir de işlem sonrasında çiğ ananas yenmesini, bol su ve maydanoz suyu içilmesini tavsiye ediyorum. Çünkü bunlar vücuttan ödem atılmasını hızlandırıyor.

Liposuction Sonrası Kilo Alımında Ne Gibi Sorunlar Yaşanabilir?

Yağ hücrelerinin depolanmasında genetik faktörler çok önemli. Yağ hücreleri herkesin vücudunda aynı oranda dağılmıyor. Bazı kadınların basenlerinde,bazılarının karnında ya da ayak bileklerinde, yağ hücreleri olmaları gerekenden fazla sayıda bulunuyor. Yağ hücresi fazla olan bölgelerde diğer bölgelere göre daha fazla yağ depolanmış oluyor. Ne kadar spor yaparsanız, ne kadar kilo verirseniz verin, bu bölgeler diğer bölgelerle aynı oranda kilo vererek fazlalıklarını koruyacaklardır. Orantılı bir biçimde zayıflamanın tek yolu yağ hücrelerini azaltmak yani liposuction’dır. Girişim sonrası kilo alınması durumunda bu bölgeler diğerlerinden fazla ya da az kilo almayacaklardır.

7.12.2010 - 3260İlgili Diğer Yazılar
Lazerle Kılcal Damar Tedavisi
Lazerle Kılcal Damar Tedavisi
Türkiye ve Dünya
Türkiye ve Dünya'da Bir İlk: Covid-19 Güvenilirlik Sertifikasına Sahip Estetik Merkezi: Vanity
"Fazla kilolarından kurtulanlar vücut şekillendirme ameliyatlarına yöneliyor"
"Fazla kilolarından kurtulanlar vücut şekillendirme ameliyatlarına yöneliyor"
Plastik cerrahlar Gaziantep
Plastik cerrahlar Gaziantep'te bir araya geldi
Erkekler Botoks mu yaptırır, BROTOKS mu?
Erkekler Botoks mu yaptırır, BROTOKS mu?
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]