35 Günlük Nida'nın Mucize Ameliyatı

Yemek borusunun bir kısmından yoksun doğan ve makatı da bulunmayan minik bebek ameliyat sonrası rahatça beslenebiliyor.

35 Günlük Nida'nın Mucize Ameliyatı
BURSA- Doğuştan yemek borusunun bir kısmı ve makatı bulunmayan 35 günlük Nida Talih’inyaşam kalitesi Medical Park Bursa Hastanesi’nde geçirdiği başarılı bir operasyonla yükseltildi. Nida bebek artık daha rahat beslenebiliyor.
 
35 gün önce dünyaya gelen ve doğuştan yemek borusunun bir bölümü ile makat kısmı olmayan Nida Talih,Medical Park Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu. Nida bebek ameliyat sonrası yemeğini ağzından yiyebiliyor ve rahat bir şekilde emebiliyor.
 
Uzmanın Değerlendirmesi
 
Konuyu değerlendiren, Nida bebeğin doktoru Medical Park Sağlık Grubu Bursa Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sabriye Dayı, şunları söyledi:
“Nida kızımızın yemek borusunun bir bölümü doğuştan oluşmamıştı. Yemek borusu ile nefes borusu arasında olmaması gereken bir yol vardı. Ayrıca makat bölümü de oluşmamıştı.Solunum sıkıntısı ile sevk edilen bebeğin tanısı Bursa Medical Park Hastanesi’nde konuldu.Takipler ve ön kontrollerin sonrası ameliyat için plan yaptık. Bunlar ağır ameliyatlar. Bu tarz hastalıklar da nadir görülür. Operasyon hayati tehlikesi olan uzun süreçli ameliyat olarak tanımlanabilir. Aile de durumu biliyordu ve bunun endişesini yaşadılar. Biz de aynı endişeleri yaşadık. Sonuçta Nida bebeği başarılı bir şekilde ameliyat ettik. Kızımız sağlıklı bir şekilde taburcu oldu. Nida, şuanda rahat emebiliyor ve yemeğini ağzından yiyebiliyor. Ayrıcayemek borusu ile nefes borusu arasında olmaması gerekenyolu da kapattık. Makat bölümü ile ilgili olarak da, biraz yüksekte olduğu için bu bölümü karın duvarına aldık. Şu anda ihtiyacını oradan yapıyor. Biraz büyüdükten sonra makat bölümüne indirilecek. Bu şaşırtıcı konuyla ilgili olarak da endişe duyulmasına gerek yok.”
 
Aile Çok Mutlu
 
Nida bebeğin babası Taner Talih ise kızının sağlığına kavuşmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Talih, “Buraya geldiğimde doktorumuzun anlattıklarının hiç birinden haberimiz yoktu.Doktorumuz Sabriye Hanım ve diğer doktorlardan Allah razı olsun. Büyük bir ameliyat olduğunu doktorumuz anlattı, biz de hayli tedirgin olduk. Ama şu anda şükürler olsun, rabbim kızımızı bize bağışladı. Doktorumuzun kızımızın üzerinde çok emeği var” dedi.
Anne Nazan Talih ise 4 yıllık süreç sonunda ilk defa anne olduğunu belirterek, “Kızımın durumunu bana eşim 3 gün sonra söyledi. O an dünyam başıma yıkılmıştı. 32 gün benim için çok uzun bir süreçti. Yoğun bakıma gittik, kızımızın başında bekledik. Sonra kızımı kucağıma alınca her şey daha farklı oldu. Bugüne şükrediyoruz. Nida’mız mucizenin adı gibi…” şeklinde konuştu.

29.5.2013 - 12716Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]