3D simülasyon ile istenmeyen sürprizlere yer yok

Estetik sonrası nasıl görüneceklerini önceden izliyorlar

3D simülasyon ile istenmeyen sürprizlere yer yok

Güzel, genç görünümlü, pürüzsüz bir cilde sahip olmak her kadının hayalidir. Bu amaçla estetik merkezlerine başvuran kadınlar, buradan yeni bir ciltle, daha güzel ve kendilerinden daha emin olarak ayrılmayı isterler. Ancak güzelleşmek uğruna, saatler süren bakım seanslarına hatta bazen da cerrahi müdahalelere katlanan kadınlar, kimi zaman işlem sonrası aynadaki görüntülerin memnun kalmaz ve pişmanlık duygusu yaşayabilirler.

3 BOYUTLU İZLİYORLAR

Adana'da Dr. Dilek Şire Eren, Dr. Mustafa Eren ve Dr. Gizem Toktaş Geylani tarafından kurulan ve 4 yıldır bayanlara hizmet veren Estelite'de, uygulanan "3D yüz simülasyonu" yöntemi böyle kötü sürprizlere fırsat bırakmıyor. Modern görüntüleme teknikleri kullanılarak gerçekleştirilen uygulama sayesinde kadınlar, müdahale sonrası oluşacak görüntülerini özel bir bilgisayar programıyla 3 boyutlu olarak önceden görme olanağı buluyorlar.

Adana Estelite Güzellik ve Estetik Merkezi kurucu ortaklarından Dr. Dilek Şire Eren, estetikte yeni trend olan 3 D simülasyon teknolojisi sayesinde, hastaların; uygulama sonrası nasıl bir görünüme kavuşacaklarını önceden görme şansı yakaladığını bildirdi. Yapılacak işlem öncesi hastanın fotoğrafının çekildiğini ve 3D simülasyon programıyla işlem sonrası nasıl görüneceğinin kendisine izlettirildiğini kaydeden Dr. Dilek Şire Eren, "Böylece hastamız, şimdiki haliyle, yapılacak operasyon sonrasındaki görünümü arasında kıyaslama yapmak imkanı buluyor."dedi.

BU DOLGU BANA YAKIŞIR MI?

Dr. Dilek Şire Eren, 3 boyutlu simülasyon teknolojisinin cerrahi işlemlerden, medikal estetik işlemlerine kadar tüm uygulamalarda kıyaslama imkanını sağladığını hatta dermatolojik analiz yapma fırsatı verdiğini de kaydetti.

Uygulamanın bir yandan hekimlerin tedavi işlemlerini kolaylaştırırken diğer yandan doğru planlama ve takip sistemini hayata geçirdiğini bildiren Dr. Eren, "Hastamız, tedavi öncesinde, sonrasına dair çok gerçekçi bilgiler edinmiş oluyor. Örneğin dolgu, botox, yüksek fokuslu ultrasound, altın iğne ve kök hücre teknolojileri veya iplerle yapılacak ameliyatsız yüz germe uygulamaların, kendisinde ne tür değişiklikler oluşturacağını görebiliyor. Ya da yaptıracağı dudak dolgusunun kendisine yakışıp yakışmayacağını, uygulamadan önce görerek karar verme şansı buluyor. Kırışıklık ya da leke tedavilerinin sonuçlarını objektif kriterler üzerinden değerlendirebiliyor." diye konuştu.


BİRKAÇ SANİYEDE İŞLEM TAMAM

Sistemin, hastalara bu bilgileri birkaç saniye içinde hazırlayıp sunduğunu da kaydeden Adana Estelite Güzellik ve Estetik Merkezi kurucu ortaklarından Dr .Dilek Şire Eren, "3D simülasyonun önemli bir faydası da hasta verilerinin en doğru, standart ve nesnel olarak toplanması ve bilimsel çalışmalara yönelik bir arşiv sistemi geliştirilebilmesidir. Yapılan işlemlerin değerlendirilmesi, tedavi sonuçları, analizleri ve 3 boyutlu fotoğrafları hastalarımızla istenilen her an paylaşılabilmekteyiz." İfadelerini kullandı.

13.2.2016 - 19981Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]