4 Aylıkken Kalp Ameliyatı Geçiren Eymen Bebek, Yaşamak İçin Yardım Bekliyor!

4 aylıkken geçirdiği ameliyatla kalbindeki 3 delik kapatılan ve kalp kapakçığı değişen down sendromlu Eymen bebek, yaşamak için uzanacak yardım elini bekliyor.

Henüz 4 aylıkken başladı Eymen bebeğin dramı. Geçirdiği ameliyat ile kalbindeki 3 delik kapatılan ve kalp kapakçığı değişen down sendromlu Eymen bebeğin ailesi, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

KİRAYI ÖDEMEYEYİNCE EVDEN KOVULDULAR

Gökhan ve Gülbahar Varol çiftinin çocukları olan down sendromlu 1 yaşındaki Eymen Bebek, 4 aylıkken İstanbul'da geçirdiği ameliyat ile kalbindeki 3 delik kapanmış ve kalp kapakçığı değişmişti. Geçirdiği zorlu operasyonun ardından hayata tutunmayı başaran Eymen bebek ve ailesi 8 ay önce memleketleri Kayseri'ye geldi. Baba Gökhan Varol, Kayseri'ye geldiklerinde yetkililer tarafından bir eve yerleştirildiklerini, 4 ay sonra kirayı ödeyemedikleri için ev sahibinin kendilerini evden kovduğunu söyledi.

VARLIĞINI EYMEN İÇİN HARCAYAN AİLE ŞİMDİ ZOR DURUMDA

Elinde olan tüm varlığını Eymen'in ameliyatı için harcadığını, bedensel ve psikolojik olarak rahatsız olduğu için çalışamadığını dile getiren baba Varol, bazı günler sokakta kalarak yaşam mücadelesi verdiklerini dile getirdi. Bebeğin ihtiyaçlarını hurdacılık yaparak karşılamaya çalıştıklarını ancak yeterli olmadığını belirten Varol, çocuğunun gülmesi için büyüklerden yardım eli uzanmasını beklediklerini söyledi.

Baba Varol, Eymen bebeğin ameliyatından sonra yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

"EYMEN'İN GÖĞSÜNDE 700 DİKİŞ VAR"

Eymen bebek bundan 8 ay önce İstanbul'da kalp ameliyatı oldu. Tek operasyonda kalbinde 3 tane delik vardı, kapandı ve kalp kapakçığı değiştirildi. Toplamda göğsünde 700 dikiş var. Aynı zamanda oğlum down sendromu. Çok şükür Eymen'imiz kurtuldu, sağ olsun halkımız çok büyük destek verdi. Çok acı dolu günler yaşadık, bazı şeyler iz kaldı bizde. Psikoloji olarak çok yıkıldık. Annesi hem Eymen'e hem bana annelik yaptı. Şuanda Eymen 1 yaşına girdi. İstanbul'da ameliyat olduktan sonra Kayseri'ye geleli 8 ay oldu.

"ÇALIŞAMIYORUM, EVDEN ATILDIK PARKTA YATTIK"

Çalışamıyorum, çünkü elimi kaybettim. Sinirleri koptu 28 tane dikiş var. Bir babanın evladıyla yargılanmasını Allah kimseye yaşatmasın. Dışarı attılar; 20 gün dışarda kaldık, parkta arabanın içinde yattık. Ama birbirimizi bırakmadık. Eymen down sendromlu, 'Bırakın ölsün' dediler ama biz bırakmadık. O kadar çaresiz kaldım ki kendimi toparlayamadım.

"DEVLETİMİZ YARDIM ETTİ AMA 4 AYDAN SONRA KİRAYI ÖDEYEMEDİM"

Devlet büyüklerimiz sağ olsun ilgilendiler, ev tuttular, ev eşyası gönderdiler. 4 ay kirayı verdiler. Elim 10 kiloyu kaldıramıyor, psikolojik olarak kendimi de toparlayamadım, 4 ay sonunda kirayı ödeyemedim. Ev sahibi dışarı attı. Haklılar, kirayı ödeyemedim. Çünkü Eymen'in ameliyatında elimizde olan ne varsa gitti. İnsan evladı için neyini vermez ki? Şu anda kendimizi toparlayamıyoruz, 4 aydır dışarıdayız. Gönüllü aileler var, bize onlar bakıyor Allah razı olsun.

"GÜLEMİYORUM, MUTLU OLAMIYORUM"

Şu an hurdacılık yapıyorum, eskileri topluyorum. Boş durmamaya çalışıyorum, çocuğun maması var, bezi var. Eskiden çalışıyordum, kuaför dükkanım vardı. Şuan gülemiyorum, mutlu olamıyorum.

"NE YAPACAĞIMIZI BİLEMİYORUZ"

Travma yaşadıklarını ve hala o travmadan çıkamadıklarını kaydeden anne Gülbahar Varol ise, Eymen bebeğin eğitimini, ilaçlarını ve günlük ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını ne yapacaklarını bilemediklerini söyledi. Çocuğum down sendromlu, eğitim görmesi lazım. Eğitime gönderemiyorum, hastane için İstanbul'a gitmesi gerekiyor. Yok, gücüm yok. İlaçlarını da alıp veremiyorum. Büyüklerimizden yanımızda olmalarını istiyoruz" diye konuştu.

23.11.2017 - 30107

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Kron ve Köprü Protezlerin Avantajları Nelerdir?
Kron ve Köprü Protezlerin Avantajları Nelerdir?
Sağlık Video Total ve Parsiyel Protezlerin Faydaları Nelerdir?
Total ve Parsiyel Protezlerin Faydaları Nelerdir?
Sağlık Video Ortodontik Problemlerin Sebepleri Nelerdir?
Ortodontik Problemlerin Sebepleri Nelerdir?

 

[Hata Bildir]