42 Yıllık Oturma Özlemi Sona Erdi

42 yıllık oturma özlemi sona erdi Hatay'da, askerde geçirdiği bir trafik kazası sonucu sağlık problemleri yaşayan Ali Zengin'in 42 yıllık oturma özlemi geçirdiği ameliyatla dindiHATAY - Hatay'da 64 yaşındaki Ali Zengin'in 42 yıllık oturma özlemi geçirdiği ameliyatla sona erdi.

42 yıllık oturma özlemi sona erdi Hatay'da, askerde geçirdiği bir trafik kazası sonucu sağlık problemleri yaşayan Ali Zengin'in 42 yıllık oturma özlemi geçirdiği ameliyatla dindi

HATAY - Hatay'da 64 yaşındaki Ali Zengin'in 42 yıllık oturma özlemi geçirdiği ameliyatla sona erdi. 22 yaşındayken askerde geçirdiği bir trafik kazası sonucu sağlık problemleri yaşayan Ali Zengin, Hatay'da özel bir hastanede geçirdiği operasyon sonucu, 42 yıldır yaşadığı rahat yürüyememe, hareket edememe ve oturamama sorunundan kurtuldu. 8 ay önce şehir dışındaki doktorların, 'senin 2 ay sonra ayağın dondurulur, kasların zayıflamış, kemiklerin icabında ameliyat sırasında parçalanır' diyerek kendisini geri gönderdiklerini belirten Zengin, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Tarık Işık'a başvurup film ve kemik ölçümü istediğini anlattı. Zengin, "Tarık Hoca, 'olmayacak bir şey yoktur, ben sana bunları yaparım yalnız senin 42 yıl önceki protezlerin ve takılan pimlerin çıkarılması zordur, eğer onları çıkaracak aletleri bulursak ben sana bunu yaparım' dedi. Neticede buldu ve yaptı. Şu anda rahatım ve fizik tedavisi görmekteyim. Kalçadan 1 ay önce, dizden 1 hafta önce ameliyat oldum. Şu anda 3 günlük fizik tedavi görüyorum. Tabi ilerleyen zamanlarda fizik tedaviden sonra daha da iyi olacağımdan eminim" dedi. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Opr. Dr. Tarık Işık ise Ali Zengin'in 42 sene boyunca askerlik sırasında geçirdiği bir trafik kazasından dolayı diz ve kalçasındaki hareket kısıtlılığı yaşadığını belirerek, "Tam olarak oturamıyor ve dizini bükemiyordu, kalçasını bükemiyordu. Bundan dolayı birçok dış merkeze başvurmuşlar. Oralarda herhangi bir müdahale yapılmamış hastamıza. Bunun üzerine hastamız bize başvurdu ve biz kalçasındaki hareket kısıtlılığını, çürümüş kemikleri çıkararak hareket kısıtlılığının büyük bir ölçüde açılmasını sağladık. Dizinde de bayağı bir kireçlenme ve yapışıklıklar vardı, diz hareket kısıtlılığı mevcuttu. Dizindeki kireçli dokuları ve yapışıkları da açarak oraya diz protezi yerleştirdik. Şu an kalçasında ve dizinde protez mevcut ve fizik tedavi görmekte hastamız. 42 senenin sonrasında bu özlemini, tekrar oturabilme özlemini kavuşturmaya çalıştık hastamıza" dedi.

19.7.2018 - 34162

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]