7/24 Evde Sağlık Hizmeti Başladı

7/24 evde sağlık hizmeti başladı Sağlık Bakanlığı'nın yeni uygulamasıyla evde sağlık hizmetleri 7 gün 24 saat boyunca hizmet verecek Uygulamaya ilk geçen sağlık kurumu Isparta Şehir Hastanesi olduISPARTA - Sağlık Bakanlığı'nın evde sağlık hizmetlerini 7 gün 24 saate çıkaran uygulamasına...

7/24 evde sağlık hizmeti başladı

Sağlık Bakanlığı'nın yeni uygulamasıyla evde sağlık hizmetleri 7 gün 24 saat boyunca hizmet verecek

Uygulamaya ilk geçen sağlık kurumu Isparta Şehir Hastanesi oldu

ISPARTA - Sağlık Bakanlığı'nın evde sağlık hizmetlerini 7 gün 24 saate çıkaran uygulamasına Türkiye'de ilk başlayan kurum Isparta Şehir Hastanesi oldu. Uygulama kapsamında daha önce mesai saatleri içinde verilen evde sağlık hizmeti artık haftanın tüm günü istenilen saatte verilecek.

Sağlık Bakanlığı'nın yeni uygulamasıyla evde sağlık hizmetleri 7 gün 24 saat boyunca hizmet verecek. Uygulamaya ilk geçen sağlık kurumu Isparta Şehir Hastanesi oldu. Evde sağlık hizmetlerinden sorumlu Isparta Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Ramazan Arkın Çerikan, 7 Eylül tarihli genelge kapsamında evde sağlık hizmetlerinin 7 gün 24 saate çıkarıldığını söyledi. Evde sağlık hizmetlerinin daha önce il ve ilçelerde aile hekiminin evde hastaları ziyaret ederek evde sağlık hizmeti alması gereken hastanın bilgi formuna işlenmesi sonucu verildiğini hatırlatan Çerikan, "Şimdi Bakanlığımız bünyesinde yeni bir koordinasyon merkezi kuruldu. Evde sağlık hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, 444 38 33 nolu telefonu arayarak koordinasyon merkezine bu hizmetlerden faydalanmak istediklerini bildiriyorlar. Bakanlık her ilde ve ilçede kurulu sisteme bu bilgiyi düşürüyor. O sistemin başında bulunan hekim ve ilgili sağlık personeli hastaları kaydedip evlerinde ziyarete başlıyorlar" dedi.

3 bin 296 Hasta evde sağlık hizmeti aldı

Uygulamanın Isparta Şehir Hastanesi'nde bugün itibariyle başladığını kaydeden Çerikan, "Artık 7 gün 24 saat boyunca evde sağlık hizmeti veriyoruz. Ekiplerimiz hazır. Koordinasyon merkezimize düşen hastalara yeni kayıtlarla birlikte bu hizmeti verebileceğiz" diye konuştu. Evde sağlık hizmetinden hastaneye gelemeyecek derecede kanser hastası, burundan ve mideden beslenen ve yardıma muhtaç olan hastaların evde sağlık hizmeti alabileceğini kaydeden Çerikan, "Isparta Şehir Hastanesi hizmet vermeye başladığı Mart ayından bu yana 3 bin 296 hastaya evde sağlık hizmeti verdi. Ağustos ayı itibariyle bin 296 hasta ziyaret edildi. Eylül ayında sadece 224 hasta yeni kayıt olup sadece bu ayda 772 hasta ziyaret edildi. Ayda ortalama hastalar 3 kez ziyaret ediliyor" bilgisini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür

Evde sağlık hizmeti alan 88 yaşındaki alzheimer hastası annesi Meryem Duran'ın kızı Figen Mutlu ise uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Mutlu, "Ben ekipten çok memnun kaldım. 112'yi aradım annemi buradan aldılar o kadar güzel ilgilendiler ki hayran kaldım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Evde sağlık hizmetinin 7 gün 24 saate çıkarılmasından çok memnun kaldım. Çok mutluyum" dedi.

14.09.2017 - 28884Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]