AB Organ Bağışı 2. Medya Çalıştayı

Avrupa Birliği "Organ Bağışında Uyum için Teknik Yardım Projesi" kapsamında 11 Haziran çarşamba günü İstanbul'da düzenlenecek.

AB Organ Bağışı 2. Medya Çalıştayı
Türkiye'deki kadavradan organ bağışının artırılması, AB müktesebatının kamu sağlığı alanında uyumluluğu ve uygulamasına katkı sağlanması amacıyla, ikinci kez düzenlenen AB Organ Bağışı Medya Çalıştayı'nda medya mensupları ile Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere alanda yer alan diğer yetkililer bir araya gelecek.

Avrupa Birliği "Organ Bağışında Uyum için Teknik Yardım Projesi " kapsamında, 11 Haziran çarşamba günü İstanbul Elite World Prestige Hotel'de, AB Organ Bağışı 2. Medya Çalıştayı düzenlenecek. Proje ile Türkiye'deki kadavradan organ bağışının artırılması, AB müktesebatının kamu sağlığı alanında uyumluluğu ve uygulamasına katkı sağlanması amaçlanıyor. Çalıştayda, medya mensuplarının kadavradan organ bağışında kamu bilinçlendirilmesinde verimliliği artırması hedefleniyor. Çalıştayda, medya ve paydaşlar için organlar bağışını, beyin ölümü tespitini ve etik ilkelerine ilişkin pozitif mesajın tasarlanmasına ve sunulmasına yardım edilmesi üzerinde durulacak.

Toplantı kapsamında güven oluşturma, beyin ölümüne ilişkin korkuları ortadan kaldırma, kötü uygulamaları gösterme ve önlemek için stratejiler sunulacak, ulusal mevzuat ve temel etik ilkeler belirlenecek. Sağlık Bakanlığından üst düzey yöneticilerin katılacağı toplantıda, Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Şencan, Proje Takım Lideri Dr.Lajos Kovacs, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesinden Türkiye'de ilk yüz naklini yapan Prof. Dr. Ömer Özkan konuşma yapacak. Ayrıca Sabah Gazetesi Sağlık Muhabiri Didem Seymen, Hürriyet Gazetesi Sağlık Editörü Mesude Erşan, TRT Sağlık Editörü Fatma Demir Turgut, CNN Türk Yayın Yönetmeni Ferhat Boratav, medyada organ bağışı haberlerinin ele alınışı üzerine görüşlerini dile getirecek. Çok sayıda basın mensubunun katılacağı toplantıda, organ bağışı haberleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunulacak. - Ankara

9.06.2014 - 14760Konuyla İlgili Sorular

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]