Açev ''Okul Öncesi'' Veli Çocuk Eğitim Programına Katılın

Program okul öncesi eğitim almakta olan 6 yaşındaki çocukları hedeflemektedir.

Açev ''Okul Öncesi'' Veli Çocuk Eğitim Programına Katılın

Bu eğitim okul-aile arasındaki işbirliğini güçlendirerek, çocuğa verilen eğitim desteğinin sürekli ve birbirini tamamlar nitelikte olmasını sağlayan, çocukların zihinsel gelişimini, sözel ve sayısal becerilerini destekleyerek okula hazır başlamalarını sağlayan bilimsel temelli bir eğitim programıdır. Okul Öncesi Veli Çocuk Eğitim Programı çocukların okula hazır başlamalarını sağlamak için onların zihinsel gelişimini, sözel ve sayısal becerilerini desteklemek ve okul-aile işbirliğini güçlendirmek amacıyla hazırlanmış bir programdır.

Programı değerlendirmek için yapılan araştırmalar, bu uygulamalara katılan çocukların sözel ve sayısal becerilerinin geliştiğini, okula hazırlık çalışmalarında başarılı olduklarını, ders işleme ve çalışma alışkanlığı kazandıklarını göstermiştir.

Okul Öncesi Veli Çocuk Eğitim programına katılan bu çocukların velileri ise eğitimin tamamlayıcı bir unsuru olarak yine AÇEV tarafından düzenlenen Veli Destek Programı’na katılmışlar, çocuklarını her anlamda desteklemek konusunda önemli bilgiler edinmişler ve beceri kazanmışlardır. Velilerin bu programla desteklenmeleri çocukların aldığı eğitimin kalıcılığının sağlanması ve okul-aile işbirliğini güçlendirmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

OVÇEP’in uygulandığı anasınıflarında velilerin çocuklarının eğitimine daha fazla destek olduğu, okulla daha iyi ilişkiler kurdukları ve katkıda bulundukları görülmekte ve bu katkının ve öğretmenle beraberce alınan kararların çocukların gelişimini desteklemek amacını yansıttığını göstermektedir.

Ayrıca bu velilerin çocuklarını yetiştirme tutumlarının değiştiği ve iyileştiği görülmektedir. Bu veliler çocuklarıyla daha iyi ilişkiler kurmakta, onların eğitimine ve gelişimine daha destek olmaktadır.
 

AÇEV’in verdiği eğitimlere katılan okul öncesi öğretmenleri çalıştıkları okullarda OVÇEP uygulaması yaparlar. Bu uygulamaların yapıldığı okullardaki ana sınıflarına devam eden çocukların anne ve babaları da okula başvuruda bulunarak bu programa dahil olabilirler.

 

22.9.2010 - 2294

Açev ''Okul Öncesi'' Veli Çocuk Eğitim Programına Katılın Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Fatma Kuşku dedi ki;
11.10.2010

Ali Kıran dedi ki;
22.9.2010

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler

'Ölümden Başka Her Derde Deva' Besin: Çörek Otu
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Lahananın Bilmediğiniz Faydaları
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Dişleriniz İyi Çiğneyemiyorsa Erken Bunayabilirsiniz
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini
Kanserden, Depresyona Her Derde Deva Besin: Yaban Mersini

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler Sağlık Video Eyvah Ülser Hastasıyım! Eyvah Ülser Hastasıyım!
Sağlık Video Mantar Enfeksiyonlarına Dikkat! Mantar Enfeksiyonlarına Dikkat! Sağlık Video Yemeklerden Sonra Mideniz Ağrıyorsa Dikkat! Yemeklerden Sonra Mideniz Ağrıyorsa Dikkat!

 

[Hata Bildir]