Acısız Ve Hijyenik Ortodontik Tedavi Artık Mümkün

Diş teli sebebiyle ortodontik tedaviye başlayamayanlara, Ortodontist Dr. Levent Almaç istenildiği zaman çıkarılıp-takılabilen şeffaf apareylerin özellikleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Acısız Ve Hijyenik Ortodontik Tedavi Artık Mümkün


Ortodontik tedavilerde hastaların birçoğunun diş telinin görüntüsünden rahatsız olduğu için tedaviye yanaşmaması üreticileri harekete geçirdi. Türkiye'nin ilk yerli ve kişiye özel üretilen şeffaf apareyi ORTHERO; şeffaf, çıkarılabilir, estetik ve rahat bir ortodontik tedavi imkanı sunma özellikleriyle diş teline alternatif olarak üretildi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ortodontist Dr. Levent Almaç, artan teknolojik gelişmelerle birlikte günümüzde dişlerdeki çapraşıklık, diş aralığı gibi problemleri metal diş telleri olmadan, en ileri ortodontik tedavi yöntemiyle çözüme kavuşturmanın mümkün olduğunu belirtti.

GÖRÜNMEZ, ŞEFFAF VE HIZLI TEDAVİ

ORTHERO'nun metal diş telleriyle kıyaslandığında acısız ve çok konforlu bir tedavi yöntemi olduğunun altını çizen Ortodontist Dr. Levent Almaç, "Görünmez, şeffaf ve hızlı sonuç veren şeffaf aparey; herhangi bir tel veya metal parçası olmadığı için ağız içini tahriş etmiyor, rahatsızlık vermiyor ve aynı zamanda oldukça estetik görünüyor. Birçok hastamız özel hayatı, iş yaşamı aksayabilir ya da yakın zamanda düğünü, mezuniyeti olacağı için ortodontik tedaviye başlamaktan kaçınıyor. Oysa şeffaf apareyler istenildiği zaman çıkarılıp-takılabilen özellikleriyle ortodontik tedavilerde büyük bir kolaylığı sağlıyor. Hastalar düğün, mezuniyet, iş görüşmesi gibi özel gün ve gecelerde ORTHERO apareylerini çıkartabilir ardından yeniden takabilirler. Şeffaf apareyler ile artık tüm özel günlerinde keyifle gülümsemek ellerinde" dedi.

Dr. Almaç, "Şeffaf özelliği sayesinde şeffaf apareylerin gün içinde ağzınızın içinde olduğunu unutursunuz. Konuşmada herhangi bir bozukluğa neden olmaz. Kişi günlük aktivitelerine ve iş hayatına hiçbir sıkıntı yaşamadan devam eder. Yemek sırasında çıkartılabilen ORTHERO apareyleri, hastalara diş fırçalama ve diş ipi kullanmada da kolaylık sağlar" diye konuştu.

Şeffaf aparey tedavisinin metal diş tellerine göre daha öngörülebilir olduğunu belirten Dr. Almaç, "ORTHERO'nun sunduğu 3D Analiz ile en doğru ve hızlı sonucun daha tedaviye başlanmadan görebiliyoruz. 3D Analiz sonucu hastanın tedavi sonundaki dişlerinin pozisyonu ortaya çıkıyor. Zorluk derecesine göre değişmekle birlikte ortalama 8 ay-1 yıl içerisinde tedaviyi tamamlıyoruz" şeklinde konuştu.

5.10.2017 - 29159Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]