Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine Tam Teşekkülü Ameliyathane

Diyarbakır’ın en büyük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmet vermeye devam ediyor.

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine Tam Teşekkülü Ameliyathane
Diyarbakır'ın en büyük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi hizmet vermeye devam ediyor. Hastane bünyesinde tam teşekküllü ameliyathanelerinin olduğunu kaydeden Dt. Kamuran Tan, burada kist, çene, ileri tümör cerrahi operasyonlarının gerçekleştirebileceklerini belirtti.

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz sene yapımına başlanan ve Diyarbakır'ın en büyük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde hastalara her türlü destek sağlanıyor. 7 bin 900 metrekare içerisine kurulan merkez bünyesinde 54 ünite, 1 acil hizmetler polikliniği,1 mahkum polikliniği, 1 genel ve 2 lokal ameliyathanesi ile yeni hizmet binalarında muayene ve tedavi hizmetleri vermeye devam ettiklerini kaydeden Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Hastane Yöneticisi Dt. Kamuran Tan, hastane bünyesinde tam teşekkülü ameliyathane ile kist, tümör ve ileri çene cerrahi olmak üzere bütün operasyonları gerçekleştirebileceklerini belirtti.

"Amacımız hayırlı hizmetler sunmak"

Hastanenin sadece Diyarbakır değil bölgeye de hizmet edeceğini belirten Dt Tan, amaçlarının vatandaşa en hayırlı ve güzel hizmeti sunmak olduğunu söyledi. Dt. Tan, şunları kaydetti:

"Hastanemiz bünyesinde 5 ortodonti hekimimiz var. Özellikle 18 yaş altı hastalarımızı muayene olmaya bekliyoruz. Hastanemizde özel bir pedodonti çocuk bölümü dizayn ettik. Hastanemizin bahçesinde çocuklarımız için bir oyun alanı var. Bunun yanında civar illerden de hasta kabul edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz. Amacımız görevde bulunduğumuz sürede halkımıza ve memleketimize hayırlı ve güzel hizmetler sunmaktır. Önümüzdeki yıllarda Diyarbakır'a diş alanında daha güzel hizmetler sunmak için 4 merkez ilçemizde modern binalarda güzel hizmetler sunacağımız projelerimiz planlarımızın arasındadır."

"Tam teşekküllü ameliyathane"

Merkez bünyesinde tam teşekküllü ameliyathanenin de mevcut olduğunu belirten Dt. Tan, "Merkezimizde 3 çene cerrahi ana bilim dalı uzmanı ile tam teşekkülü ameliyathanede bütün ileri çene cerrahisi ile ameliyatlar yapılmakta olup genel anestezi ile özellikle engelli vatandaşlarımıza diş tedavisi ve diş çekim işlemleri uygulanmaktadır. Ayrıca yeni hizmet binamızda hasta - çalışan güvenliği gereklilikleri ile tam donanımlı olarak, steril ve yarı steril alanlarıyla standardize edilmiş ameliyathanemiz ile hizmet verilmektedir. Bunun yanında 5 ortodonti hekimi ile diş morfolojisi ve düzensizlikleri ile ilgili hizmet verilmektedir. 2 konservatif uzmanımız diş hastalıklarında cerrahi müdahale olmadan ilaç ile tedavi ve özellikle bulaşıcı hastalıklarda sağlam dişleri koruma yolunda hizmet vermektedir. merkezimizde protez uzmanı da görev yapmaktadır" diye konuştu. - DİYARBAKIR

27.05.2017 - 27348Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]