Ağrı Asker Hastanesinde Devir-teslim Töreni

Askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığına devrine ilişkin yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Ağrı Asker Hastanesi, Ağrı Devlet Hastanesi ek hizmet binasına dönüştürüldü.

Ağrı Asker Hastanesinde Devir-teslim Töreni
Askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığına devrine ilişkin yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Ağrı Asker Hastanesi, Ağrı Devlet Hastanesi ek hizmet binasına dönüştürüldü.

Devir teslim törenine Ağrı Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzman Doktor İzzettin Toktaş, Ağrı Askeri Hastanesi Başhekim Vekili Yarbay Bilal Çetin, sağlık çalışanları ve çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

İzzettin Toktaş, törendeki konuşmasında, sağlık hizmetleri alanında sivil ve askeri sağlık hizmetleri çalışanlarının üst kimlikte birleştirildiğini belirterek, "Ağrı Asker Hastanemiz ve Ağrı Devlet Hastanemiz bir arada çalışmak üzere ek bina olarak açılan Ağrı Devlet Hastanesi Karaköse binası tüm halkımıza ve ülkemize hayırlı olsun." dedi.

"Bakanlığımıza bağlanan askeri hastaneler, FETÖ davası sebebiyle devir alınan hastaneler ile karıştırılmamalı ve bir tutulmamalıdır." diyen Toktaş, şunları kaydetti:

"Askeri hastanelerin bakanlığa bağlanması esnasında eski alışkanlık ve iş alışkanlıkların değişmesinden dolayı birtakım tereddütler oluşabilecektir. 1981 yılında kurulan 125 yıllık bir tarihi olan Gülhane Askeri Tıp Akademisi ve Türkiye Cumhuriyeti Askeri Sağlık Hizmetlerinin kapatılması veya fonksiyon dışı bırakılması düşünülemez. Askeri sağlık hizmetlerinin ülke güvenliği ve gizlilik gibi birçok vazgeçilmez özelliği vardır. Bunlar sağlık hizmetlerinin ertelenemezliği, devredilemezliği ve depolanamazlığı ilkelerine ek olarak, en az onlar kadar önemli unsurlardır."

Toktaş, askeri hastanelerin yeni statüleri ile hizmet vermeye devam edeceğini belirterek, "Bu konuda resmi kimlik değiştiren kurumlar ve çalışanlar, bir anda kendilerini kapatılmış veya devredilmiş gibi hissiyata kolaylıkla düşürebilirler. Askeri sağlık hizmetleri olarak standart hasta ve hastalık tedavilerinin yanı sıra saha hizmetleri, sağlık yetenekleri muayeneleri, heyet ve rapor işlemleri, muharebe görevleri, sefer ve çatışmada acil ve kriz destek hizmetleri elbetteki hepimiz ve ülkemiz için çok gereklidir." şeklinde konuştu.

Devletin sağlık alanındaki hizmetleri ve hastaneleri kapatmadığına işaret eden Toktaş, "Bu hizmetler ve aynı şekilde ve eskisinden de güçlendirilmiş şekilde yürüyecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Sağlık Bakanlığı sağlıkta geldiği seviye ve gösterdiği başarılar ile zaten tüm dünyaya kendini kendini kabul ettirmiş bir kurumdur." ifadelerini kullandı.

Toktaş törenin ardından Çetin'e hizmetlerinden dolayı çiçek takdim etti.

29.08.2016 - 22738Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]