Ağrılarından Pille Kurtuldu

Denizli'de yaşayan 4 çocuk, 5 torunu olan Hatin Gören, iyileşmesi için 5 kez ameliyat olmasına rağmen geçmeyen idrar yolu ağrılarından karın boşluğuna yerleştirilen omuriliğindeki sinirlerle bağlantılı özel bir pil sayesinde kurtuldu.

Ağrılarından Pille Kurtuldu
Denizli'de yaşayan 4 çocuk, 5 torunu olan Hatin Gören, iyileşmesi için 5 kez ameliyat olmasına rağmen geçmeyen idrar yolu ağrılarından karın boşluğuna yerleştirilen omuriliğindeki sinirlerle bağlantılı özel bir pil sayesinde kurtuldu.

Tavas ilçesinde Hırka Mahallesinde oturan 4 çocuk, 5 torun sahibi Hatin Gören, 6 yıl önce başlayan idrar yolu ağrıları şikayeti üzerine gittiği Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde 5 kez ameliyat oldu.

Aldığı tedavilere rağmen sık sık idrara çıkma, ani sıkışma hissi, idrar yaparken yanma ve şiddetli ağrı şikayetlerinden kurtulamayan 57 yaşındaki kadına, PAÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Algoloji Kliniğinde Prof.Dr. Ercan Gürses tarafından "ağrı pili" olarak bilinen, hastanın omuriliğiyle bağlantılı özel bir pil takıldı.

"Yeniden doğmuş gibiyim"

AA muhabirine konuşan Hatin Gören, yaklaşık bir ay önce geçirdiği operasyon sayesinde ağrılarından kurtulduğunu söyledi.

Ameliyatlar sonuç vermeyince hastanenin ağrı merkezine yönlendirildiğini belirten Gören, "Orada geçmeyen ağrılar için ilaç verdiler ama onun da bir faydası olmadı. Son çare pil takılmasını önerdiler. Ben de kabul ettim. Önce omuriliğimden girdiler. Kablo ile karın bölgemin yan tarafına pil koydular." dedi.

Mesane daralmasına dayalı karın bölgesinde, bacaklarında dayanılmaz ağrılarının olduğunu belirten Gören, "Hareket edemiyordum, yola çıkamıyordum. 1 saatlik yolda 8 kez lavaboya gitmek zorundaydım. Evde gecem, gündüzüm belirsizdi. Yani hayatım bitti diyordum ama şimdi yeniden doğmuş gibi oldum çok şükür." diye konuştu.

Artık rahatlıkla hareket edebildiğini, istediği yere ağrı çekmeden gidip gelebildiğini vurgulayan Gören şunları söyledi:

"Önceleri hiç çıkamazdım dışarı. Birisine bağımlı yaşıyordum, eşime bağlı yaşıyordum. Şu an çok memnunum. Yeniden doğmuş gibi bir halim var. Hocama çok teşekkür ediyorum. Benim gibi olan varsa oraya müracaat edip, aynı şekilde tedavi olmalarını öneririm."

Gören'in eşi Mehmet Gören de daha önce üçüncü kattan markete inemeyen eşinin, şimdi çok rahat bir şekilde yaşantısını sürdürdüğünü belirterek bir aydır oldukça mutlu bir hayat sürdüklerini vurguladı.

Son yıllarda tedaviye dirençli pek çok ağrının yerleştirilen ağrı pilleri ile iyileştirilmesinin mümkün olduğunu belirten PAÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Algoloji Kliniğinde görevli Prof.Dr. Ercan Gürses ise şöyle konuştu:

"Ağrı bazen mesane dışında cinsel organlara, hatta bacaklara yayılabilir. Hasta günlük yaşamını sürdüremez hale gelir. Hastalığın tanısı ve temel tedavisi üroloji kliniklerinde yapılır. İlaçlar, ameliyatlar, uygulanan farklı sinir bloklarına karşın yakınmaları ortadan kaldırılamayan, yapılan tetkiklerinde başka bir patoloji bulunmayan hastaların tedavilerinde ise ağrı kliniklerinde yerleştirilen ağrı pili son derece başarılı bir yöntemdir. Hastamızın tedavisinde kullandığımız özel ağrı pili yerleştirilme yöntemi dünyada sayılı merkezlerde, ülkemizde ise sadece Pamukkale Üniversitesi Ağrı Kliniğinde yapılmaktadır."

9.06.2016 - 21258Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]