AIDS'e 100'de Yüz Pozitif Negatif Yaklaşımlar Fotoğraf Sergisi" Memorial'da!

Memorial Şişli Hastanesi, Türkiye'de sanat, spor, moda ve medya dünyasından pek çok ünlü ismin de destek verdiği "AIDS'e 100'de yüz pozitif negatif yaklaşımlar fotoğraf sergisi"ne ev sahipliği yapacak!

AIDS'e 100'de Yüz Pozitif Negatif Yaklaşımlar Fotoğraf Sergisi

Toplumu bilinçlendirmek ve sağlıklı nesiller yetişmesine katkıda bulunmak amacı ile yıllardır spor, kültür ve sanata verdiği destek ile ön plana çıkan Türkiye’nin önde gelen sağlık kuruluşlarından Memorial Sağlık Grubu, bu kez de “AIDS’e 100’de Yüz Pozitif Negatif Yaklaşımlar” sergisi ile önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.

2007 yılından bu yana her yıl sanat dünyasından önemli isimlerin bir araya gelerek AIDS’i kendi tarzlarında yorumladıkları sergi; AIDS ile ilgili toplumdaki yaygın fakat yanlış inanışları ortaya koymak, yanlış yargıları kırmak, hastalıktan korunma yollarını kamuoyu ile paylaşmak, kitleleri bilinçlendirirken, hassasiyeti artırarak konu ile ilgili farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Sergi 3 Ocak’ta Memorial’da!
 
Bu yıl 100 ünlü ismin gönüllü olarak destek verdiği, sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre'nin ve genel koordinatörlüğünü ise Zuhal Ceran’ın üstlendiği AIDS e karşı pozitif negatif yaklaşımlar sergisi, 3 Ocak’tan itibaren 1 ay boyunca Memorial Şişli Hastanesi Lobi katında gezilebilecek.

Prof. Dr. Bingür Sönmez de “AIDS’e 100’de Yüz Pozitif Negatif Yaklaşımlar Sergisi”için poz verdi

3 Ocak 2011 Pazartesi günü Memorial Şişli Hastanesi lobi katında gerçekleştirilecek sergi açılışına; pek çok ünlü isim katılacak. Sergide ayrıca Türkiye’nin en ünlü kalp cerrahı Memorial Şişli Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bingür Sönmez’in de bir fotoğrafı yer alıyor
Ünlü isimler projeye destek veriyor.

2007 yılından bu yana Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Ofisi (UNFPA)ve H&M tarafından desteklenen, sanat yönetmenliğini Kenan Bahadır Derre’nin üstlendiği “Bir Gençlik Hikâyesi” konsepti ile başlayan proje; bu yıl Boom Fotoğraf Prodüksiyon Şirketi stüdyolarında, moda fotoğrafçısı Ersoy Alap tarafından görüntülendi. Sanat Yönetmeni Kenan Bahadır Derre’nin başlattığı ve UNFPA ile ortak yürütülen projenin kurumsal kimlik ve diğer tüm tasarım çalışmalarını Aykut Genç gerçekleştirdi. 2010 yılında yine fark yaratan fotoğraf sergisi serisine “Pozitif Negatif Yaklaşımlar” adıyla yeni bir halka daha eklendi.

Sergiye katılan ve projeye destek veren ünlü isimler arasında; Ayşegül Aldinç, Bedük, Bennu Yıldırımlar, Beste Bereket, Billur Kalkavan, Prof Dr Bingür Sönmez, Cem Özer, Ceynur, Çağla Kubat, Dolunay Soysert, Ege, Ebru Destan, Ece Uslu, Erkan Can, Ezgi Mola, Faik Ergin, Emel Yalçın, Fatoş Kabasakal, Feride Çetin, Fettah Can, Gece, Gökhan Türkmen, Gürgen Öz, Hepsi, Korhan Saygıner, Lale Cangal, Lale Mansur, Leman Sam, Nurseli İdiz, Okan Karacan, Özge Özder, Özgür Masur, Mercan, Merve Sevi, Metin Uca, Meyra, Sarp Apak, Seda Akman, Selma Ergeç, Sibel Tüzün, Sümer Ezgü, Şebnem Özinal, Şebnem Bozoklu, Şenay Gürler, Tanju Çolak, Taşkın Sabah, Teoman Topcu, Vildan Atasever Hacıoğlu, Yonca Lodi, Zeynep Eronat, Zuhal Topal gibi isimler yer aldı ve AIDS konusunda bilinçli olmanın yollarını kendi tarzlarında tanımladılar.

Tarih: 3 Ocak 2011 Pazartesi
Saat: 12.30
Yer: Memorial Şişli Hastanesi Lobi Katı

31.12.2010 - 3996Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]