Aile Hekimliğinde Randevu Uygulaması

"Aile hekimine muayene olabilmek için randevu almak zorunlu değildir"

Aile Hekimliğinde Randevu Uygulaması
Sağlık Bakanlığı: "Aile hekimine muayene olabilmek için randevu almak zorunlu değildir " "Acil olarak gelen hastalara öncelik tanınacak "


Sağlık Bakanlığınca aile hekimine muayene olabilmek için randevu almanın zorunlu olmadığı, acil olarak gelen hastalara öncelik tanınacağı bildirildi.

Sağlık Bakanlığından 1 Temuzda başlayan aile hekimliğinde randevu uygulamasıyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, Merkezi Randevu Sistemi ile özellikle sabah saatlerinde yaşanan yığılmaların önüne geçilmesi ve muayenelerin gün içine dengeli dağıtılmasının hedeflendiği, böylelikle vatandaşların hastanelerde ve Aile Sağlığı Merkezlerinde sıra bekleyerek zaman harcamayacağı, kendilerinin belirlediği zaman diliminde kolaylıkla sağlık hizmeti alabileceği belirtildi.

İsteyen vatandaşların randevu almadan da aile hekimine müracaat edebileceği ifade edilen açıklamada, aile hekimine muayene olabilmek için randevu almanın zorunlu olmadığı vurgulandı.

Ayaktan başvuran hiçbir hastanın mağdur edilmeyeceği, muayenesinin yapılacağına dikkat çekilen açıklamada, "Acil olarak gelen hastalara ise öncelik tanınacaktır " ifadesine yer verildi.

Hastaların aile hekimlerinin izinli olduğu durumlarda, bu göreve vekalet eden aile hekimine ayaktan başvurarak muayenelerini olabileceği,  randevu hizmeti karşılığında herhangi bir ücret talep edilmediği, 182 no'lu telefon arandığında bağlı olunan operatörün tarifesine göre ücret ödendiği kaydedildi. - Ankara

3.07.2013 - 12927Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]