Akülü Tekerlekli Sandalyeler Sahipleriyle Buluştu

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) 'YOL ARKADAŞIM OLUR MUSUN?' sloganıyla başlayan ve bu yıl 13 Kasım Pazar Günü yapılan Vodafone 38. İstanbul Maratonunda toplanan bağışlar ile alınan Akülü tekerlekli sandalyeler 17 Aralık Cumartesi Günü sahipleriyle buluştu.

Akülü Tekerlekli Sandalyeler Sahipleriyle Buluştu

Her yıl yapılan ve binlerce vatandaşın boğaz köprüsünü hınca hınç doldurduğu, Avrupa'nın en iyi 11. Maratonu ve Türkiye'nin en büyük yardımseverlik koşusunda Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğine yapılan 556 Bin TL. bağış ile alınan sandalyeler ihtiyaç sahiplerine TOFD Genel merkezinde teslim edildi.

1 adet Akülü Tekerlekli Sandalye fiyatı 3.250.TL. Bu yıl toplanan bağışlarla 169 sandalye alımı gerçekleştirildi. İstanbul dışında bulunan engelli vatandaşların tekerlekli sandalye gönderimleri kargo ile yapılmaya başlandı.

İstanbul da bulunan ihtiyaç sahipleri içinse teslimat, 17 Aralık saat 11:00 itibari ile Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinde büyük bir törenle yapıldı. Her yıl gerçekleşen Akülü Tekerlekli Sandalye Teslim töreninde duygu dolu anlar da yaşandı. Törene Bakırköy Kaymakamı ve Gençlik Spor Müdürü de eşlik etti. Yapılan koşunun tişört tasarımlarını yapan Erkek modasının sevilen ismi Niyazi Erdoğan da törende yerini aldı.

Birçok Belediye Başkanı ve TOFD Gönüllü sözcüsü Manken Ebru Şallı gibi ünlü isimlerin de katıldığı koşudan elde edilen gelir ile Türkiye'nin 81 İlinde akülü tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engelli vatandaşlara, evlerinden dışarı çıkabilmeleri ve ihtiyaçlarını giderebilmeleri için akülü tekerlekli sandalyeleri dağıtıldı.

Adım Adım projesi kapsamında derneğimize akülü tekerlekli sandalye alarak katkıda bulunan Bereket Döner ailesi bu desteğinin yanı sıra 17 Aralık günü yapılan teslim törenimizde lezzetli ürünlerinden oluşan ikramları eşliğinde "Döner Party" düzenleyerek bizlere destek vermeye devam etti.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan bu büyük koşuda adım adım koşucuları sayesinde Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği 1547 akülü tekerlekli sandalyeyi Türkiye'nin her yerinde bulunan 1547 engelli vatandaşa ulaştırarak büyük bir başarıya imza attı.

19.12.2016 - 24782

Konuyla İlgili Sorular

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]