Alet Çantası Değil, İlaç Çantası

Alet çantası değil, ilaç çantası Yedi yıl boyunca günde 30 ilaç içiyor İlaç çantasını yanında taşıyan hasta hayrete düşürüyorZONGULDAK - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaşayan İsmail Türkoğlu, düzensiz beslenmeden dolayı ilaca bağımlı hale gelmesi sebebiyle onlarca ilacın bulunduğu çantayı...

Alet çantası değil, ilaç çantası

Yedi yıl boyunca günde 30 ilaç içiyor

İlaç çantasını yanında taşıyan hasta hayrete düşürüyor

ZONGULDAK - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde yaşayan İsmail Türkoğlu, düzensiz beslenmeden dolayı ilaca bağımlı hale gelmesi sebebiyle onlarca ilacın bulunduğu çantayı yanında taşıyor. Alet çantasını onlarca ilaçla dolduran Türkoğlu, görenleri hayrete düşürüyor.

Alaplı ilçesinde yaşayan Türkoğlu, günde 30 tablet ilacın yanı sıra şeker ve tansiyon hastası olduğunu, insülin ve nefes açıcı sprey kullandığını belirterek, bu nedenle kilo vermek için çeşitli hastanelerinde gördüğü tedavinin başarıya ulaşamadığını kaydetti.

Sigarayı bıraktık dan sonra bir anda 180 kiloya kadar çıktığını ifade eden Türkoğlu, zayıflamak içinde 7 yıl önce çeşitli hapları kullanmaya başladığını belirtti. Günde 30 ilaç kullandığından, ilaçları 24 saat boyunca çantayla yanında taşıdığını söyleyen Türkoğlu, "1987 yılında Ereğli Demirçelik Fabrikalarında işe başladım. 2000 yıllarında düzensiz beslenmeden dolayı kilo aldım, 130 kiloya kadar çıktım. 130 kiloya çıktığımda bir çeşit rahatsızlıklar meydana geldi. Bununla ilgili doktorlarım tarafından kilo vermemi önerdiler. Bu arada kendi isteğimle 2010 yılında sigarayı bırakma ve zayıflama mücadelesi devam ederken, bir anda 180 kiloya çıktım. Daha sonra insülin kullanmaya başladım. Günlük 30 çeşit ilaç ve hap kullanmak zorundayım" dedi.

11.3.2017 - 26220Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

 

[Hata Bildir]