Aleyha Kendisini Hayatta Tututacak Yardım Elini Bekliyor

Bağcılar'da, doğuştan 'Hıdrosefali' hastası olan 6,5 yaşındaki Aleyna Ergen'in hayatını devam ettirebilmesi için 100 bin TL gerekiyor.

Aleyha Kendisini Hayatta Tututacak Yardım Elini Bekliyor

Bağcılar'da, doğuştan 'Hıdrosefali' hastası olan 6,5 yaşındaki Aleyna Ergen hayatını devam ettirebilmesi için kendisine uzanacak yardım eli bekliyor.

HASTANE MASRAFLARI YÜKSEK OLDUĞU İÇİN TEDAVİ OLAMADI

Tekstil işçisi 32 yaşındaki Hayrettin Ergen ve ev hanımı olan eşi Seher Ergen çiftinden 6,5 yıl önce dünyaya gelen Aleyna, hidrosefali hastası (beyinde su toplaması) olarak doğdu. Genç çift ilk bebeklerinin sağlığına kavuşması için ilk etapta Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu. Burada bir süre kontrol altında tutulan küçük Aleyna'nın vücudu tedaviye karşılık vermeyince anne ve baba buradaki doktorların da tavsiyesi üzerine bebeklerini daha kapsamlı bir hastaneye götürdü. Ancak küçük Aleyna'nın özel hastanede göreceği tedavi masrafları yüksek olduğu için anne ve baba çaresizce bu tedaviden vazgeçmek durumunda kaldı.

BAŞINDAKİ YARA BÜYÜMEYE BAŞLADI

Küçük Aleyna'nın doğduktan sonra söz konusu hastalığı için birçok kez ameliyat geçirdiğini söyleyen Baba Hayrettin Ergen, "Aleyna'nın sağlığına kavuşması için başına bir cihaz takıldı. Ancak bir süre sonra beyninin bu cihazı kaldırmadığı söylendi. Bu işlemleri yapan devlet hastanesindeki doktorlar artık yapacak bir şey olmadığını söyleyerek Aleyna'yı taburcu ettiler. Aradan bir süre zaman geçti ve Aleyna'nın başındaki yaraları büyümeye başladı. Daha sonra İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvurduk. Kurum bizi araştırma hastanelerine yönlendirdi fakat bu hastanelerdeki doktorlar, hastalığı ilerlediği için Aleyna'nın tedavisinin mümkün olmadığını, daha kapsamlı bir hastanede tedavi görmesi gerektiğini söyledi. Araştırdık ve bulduğumuz bu kapsamlı hastaneye götürdük. Fakat Aleyna'nın burada 2 ay tedavi görmesi gerektiğini ve tedavi masraflarının 80 bin TL ile 100 bin TL olacağı söylendi. Bunu maddi durumumuz kaldıramayacağı için tedaviye başlayamadık" dedi.

KONUŞAMIYOR, GÖRMÜYOR, SADECE DUYUYOR

Aleyna'yla birlikte 4 çocuk annesi olan Seher Ergen ise, Aleyna'nın konuşamadığını, görmediğini, sadece duyabildiğini belirterek, başındaki yaraların zamanla enfeksiyon kaptığını ve evde kendi imkanlarıyla pansuman yaptığını söyledi. Kızının durumunun gittikçe kötüye gittiğini anlatan acılı anne, küçük Aleyna'nın sağlığına kavuşması için biran önce ameliyat olması gerektiğini, ancak maddi durumları olmadıkları için çaresiz kaldıklarını dile getirdi.

20.06.2015 - 17768Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]