Almanya'da Dalağının Alınması İçin Ameliyata Giren Türk Genç, Böbreğinden Oldu

Almanya'da doktorlar, dalağının alınması için ameliyata giren Türk gencinin böbreğini aldı. Hastaneden yapılan açıklamada, ''Kusura bakmayın, yanlışlıkla oldu'' denildi.

Almanya'nın Bremen kentinde 18 yaşındaki Ramazan Kerim Uçar, dalağı görevini yapmadığı için ameliyat masasına yattı. Geçtiğimiz hafta ameliyat olan Uçar'ın dalağının yerine sağlam böbreğinin alındığı ortaya çıktı.

DALAĞININ ALINMASINA KARAR VERİLMİŞTİ

Almanya Bremen'de Prof. Hess Çocuk Hastanesi'nde yaşanan skandal pes dedirtti. 18 yaşındaki Ramazan Kerim Uçar, dalağı görevini yapmadığı için 18 yaşına bastığında doktoruyla beraber karar verip ameliyat koltuğunu yattı. Doktorları, geçen hafta perşembe günkü ameliyatın iyi geçtiğini söyledi.


"YANLIŞLIKLA ALDIK"

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, Cuma günü duyduklarına inanamayan aile ne yapacağını şaşırdı. Kerim'in, dalağı alınması gerekirken yanlışlıkla sapasağlam çalışan böbreği alınmıştı. Yapılan hatayı kabul eden hastane, "Dalak ve böbrek yer değiştirmiş. Kusura bakmayın yanlışlıkla böbreği aldık" şeklinde akıllara zarar bir açıklamada bulundu. Dalağı alınacakken sağlam böbreğinden olan ve yaşadıkları karşısında şok geçirdiğini belirten Kerim Uçar, Sabah'a yaptığı açıklamada, "Bir hafta önce dalağımın alınması için hastaneye yattım. Dalağım yerine böbreğimi almışlar. Nasıl oldu, ne yapacağız bilmiyoruz. Doktor özür diledi, 'Nasıl olduğunu bilmiyoruz' dediler.

''İKİNCİ AMELİYATA GİRECEĞİM''

Böbreğim alındıktan sonra 3 gün kendime gelemediğini belirten Uçar, ''Dalağım alınacak, iyileşeceğim diye beklerken sağlam böbreğim gitti. Şimdi vücudum çok yoruluyor. İkinci ameliyata da girip dalağımın alınması gerekiyor. Ama o ameliyattan sonra korkmaya başladım" şeklinde konuştu.


''POLİS BÜTÜN DOSYALARA EL KOYDU''

Yaşadıklarının bir kâbus olduğunu ifade eden anne Durna Uçar, "Bende olan bir hastalık çocuklarımda da var. Kırmızı kan hücreleri farklı. O yüzden dalak bunları parçalıyor. Benim de 12 yaşımda aynı hastanede aynı yerde dalağımı almışlardı. Oğlumun yanlışlıkla böbreğinin alındığını duyunca şoke oldum. Polise gittik. Polis bütün dosyalara el koydu" dedi.

''GECELERİ UYUYAMIYORUM''

Oğlunun doktorunu görmek dahi istemediğini belirten anne Durna Uçar, "Bu doktor hâlâ nasıl ameliyat yapıyor. '25 yıllık doktorsunuz, böyle bir hatayı nasıl yaparsınız? 18 yaşındaki çocuğun hayatıyla oynadın.' dedim. Bana, 'Çalışmaktan geceleri uyuyamıyorum' diye cevap verdi" dedi.

14.10.2017 - 29289Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]