Alternatif Tıpla Yeniden Ayağa Kalktı

Alternatif tıpla yeniden ayağa kalktı Ayağındaki iltihap, kötü koku ve yaralardan kurtulan İnci, yavaş yavaş yürümeye başladıVAN - Van'da 10 yaşındayken geçirdiği trafik kazası sonucu sakat kalan Adem İnci (28), yıllar sonra alternatif tıpla yeniden ayağa kalktı.

Alternatif tıpla yeniden ayağa kalktı Ayağındaki iltihap, kötü koku ve yaralardan kurtulan İnci, yavaş yavaş yürümeye başladı

VAN - Van'da 10 yaşındayken geçirdiği trafik kazası sonucu sakat kalan Adem İnci (28), yıllar sonra alternatif tıpla yeniden ayağa kalktı. Van'da 4 yıldan bu yana alternatif tıp tekniklerini kullanarak hastaların umudu olan İranlı Süleyman Moeinzadfarrokhzad, tedavi ettiği Adem İnci'yi de tekerlekli sandalyeye mahkum olmaktan kurtardı. Geçirdiği trafik kazasında omuriliği zedelenen İnci, son 3 yılda ise kemik iltihaplanmasından dolayı açı çekiyordu. Tekerlekli sandalyesi ile Van'da doktor doktor gezen İnci, bir arkadaşının aracılığıyla İran'da Tahran Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi Bölümünde eğitim alan Azeri asıllı Süleyman Moeinzadfarrokhzad ile tanıştı. Alternatif tıp teknikleri ve bitkisel ilaçlarla tedavi gören İnci, ayağındaki iltihap, kötü koku ve yaralardan kurtularak yavaş yavaş yürümeye başladı. İHA muhabirine konuşan İranlı Süleyman Moeinzadfarrokhzad, hastanın ayak iltihabı, yara ve koku şikayetiyle kendisine geldiğini belirtti. Hacamat ve alternatif tıp tekniklerini kullanarak hastayı tedavi ettiğini söyleyen Moeinzadfarrokhzad, "Adem arkadaşımızın ayağında iltihap vardı, kokuyordu ve yara olmuştu. Bu şikayetlerle yanımıza geldi. İlk başta savunmasını güçlendirdik. Hasta savunması hacamat yoluyla güçlendirilir. Diğer şekilde aldığı ilaçlar kendisine çok zarar veriyordu. Bilmeden bunları kullanıyordu ve bunları kestik. Bunları kesince de sorunların yüzde 50'si çözüldü. Şu an durumu çok iyi. İltihap olarak hiçbir sıkıntı yok. Psikolojik olarak da çok düzeldi. Yaş itibariyle duygulanan biriydi. Bu yüzden çok sorunları vardı. Bu sorunları birbirimizle yaptığımız fikir alışverişiyle çözmeye çalıştık" dedi. Çevredeki şartların insanlar için bir imkan olduğunu ve bu imkanların yerinde kullanılması gerektiğini ifade eden Moeinzadfarrokhzad, sözlerini şöyle sürdürdü: "Adem Bey çok mutlu ve memnundur. Bu memnuniyeti bir süre içindir ve bu yüzden ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor. Bir adam sahrada yaşıyorsa topraktan geçimini sağlar, ormanda yaşıyorsa ağaçtan geçimini sağlar. Herkese kendi çevresinde imkanlar verilmiştir. O imkanları tanıyıp, bilip yerine koymak gerekiyor. Adem Bey gibi gençlere bu yolları gösterip ve tedavi edebilsek hem biz, hem de toplumumuz muvaffak olur."

"Doktorlara gittim, çare bulamadılar" Arkadaşı aracılığıyla tanıştığı İranlı Moeinzadfarrokhzad'ın tedavisiyle sağlığına kavuştuğunu belirten Adem İnci ise "1989 doğumluyum. 1999 yılında trafik kazası geçirdim. Trafik kazasından dolayı omuriliğim zedelendi. Omuriliğim zedelendiği için ayağımda kemik kayması oluştu. Kemik kayması sonucunda ise son 3 yıldır kemiği iltihap sardı. Doktorlara gittim, çare bulamadılar. Arkadaşım karşıma çıktı. Çaresini doktora sorduğumda, iltihabın kemik erimesine kadar götüreceğini söyledi. Hoca, doktorların bir senedir tedavi etmediği hastalığımı, bir hafta içinde tedavi ederek ilacını buldu. Şu an çok memnunum. O günden bugüne herhangi bir sıkıntı yaşamadım" diye konuştu.

22.09.2017 - 28973Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]