Altın İğne İle Terleme Sorununa Çözüm

Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, "Altın İğne" yönteminin terleme sorununu ortadan kaldırabileceğini belirtti.

Altın İğne İle Terleme Sorununa Çözüm
Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, "Altın İğne " yönteminin terleme sorununu ortadan kaldırabileceğini belirtti. İnsan vücudunun ter bezleriyle sarılı olduğunu ve metrekareye 1 mililitre kadar terlemenin normal kabul edildiğini söyleyen Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, sorun yaşanan bölgelerde sözkonusu terleme miktarının 30 ila 40 katına çıkabildiğini belirtti.

Gürsoy, büyük rahatsızlık oluşturan bu sorunu, iki ayrı yöntemle sona erdirebildiklerini kaydederek, uygulamalar hakkında bilgi verdi. Fraksiyonel Radyofrekans işlemi ile yaklaşık 3 - 3.5 milimetre derinliğinde cilt altına altın iğneler aracılığı ile inerek, o bölgede aşırı ter bezi aktivasyonunun sınırlandırıldığını belirten Dr. Gürsoy, uygulama şeklinin ise genel olarak aynı bölge üzerinden 3 farklı derinlikte ve 3 farklı radyo frekans değeri ile tekrar tekrar geçme üzerine dayandığını kaydetti.

BİR BAŞKA YOLU BOTOKS YÖNTEMİ

Altın iğnenin botox yönteminden farkının ise etki süresinin çok daha uzun olması şeklinde açıklayan Dr. Gürsoy şunları kaydetti: "Botoksun ortalama süresi 4 - 6 aylık sınırlar içerisinde değerlendirilebilir ama altın iğne tedavisi ile yapılan terleme tedavisinde beklenti genel hatlarıyla 1 yıl ve belki biraz daha fazla olabiliyor. Yine de terleme tedavilerinde botoks hala en geniş tedavi yelpazesi oluşturmaktadır. Bunun nedeni botoksun koltuk altı dışında da el, ayak, baş gibi hemen tüm terleme alanlarına uygulanan bir tedavi yöntemi oluşudur " dedi.

TERLEMEYİ ÖNLEMEK SAĞLIĞA ZARAR VERİR Mİ?

Mayasante Poliklinik Direktörü Medikal Estetik Hekimi Farmakolog Dr. Devrim Gürsoy, spesifik bölgelere yapılan terleme tedavilerinin vücudun terleme eğilimini dengeli bir hale getirmek ve tüm vücutta eşit düzeyde olabilmesini sağlamak için bir aracı olarak değerlendirilebileceğini ifade etti. Dr. Gürsoy, sözlerini şöyle sürdürdü: "Altın iğnenin sadece terlemeyi önlemekle kalmayıp, sivilce ve akneleri de yok ediyor. Ciltte oluşan deformasyonun giderilmesine yönelik ciltte toparlanmada ve anti-aging tedavileri, yüzdeki geniş gözenek ve por tedavileri ve yağ-nem dengesinin ciltte oluşturulması gereken her durumda bu uygulama iyi bir uygulama alternatifi olarak karşımızda duruyor. Aynı şekilde terleme konusunda umut vaadeden yöntemlerden biri de odaklı ultrason tedavisi. Bu tedavi deri ile kas arasındaki tabakayı (SMAS) hem 65 dereceye kadar ısıtıyor hem de yoğun bir doku yenilenmesi meydana getiriyor. Isı yüksekliğine bağlı gelişen mekanizma ter bezi faaliyetinin azalmasına yol açıyor. "

KOMBİNE DE UYGULANABİLİYOR

Tedavi programının kişinin özelliklerine, terleme alanlarının dağılımına, yaş ve cinsiyet gibi faktörlere göre ve eşlik edebilecek terlemeye neden olabilecek hastalıklar gözden geçirildikten sonra düzenlenmesi gerektiğini de kaydeden Dr. Devrim Gürsoy, "Uygun hastada tek seanslık bir uygulama yeterli iken, bazı hastalarda birden çok ve bahsettiğimiz altın iğne, odaklı ultrason ve botoks gibi farklı metotlarda tek başına ya da kombine seanslar gerekebilmektedir. " 

18.08.2014 - 15172İlgili Diğer Yazılar
Lazerle Kılcal Damar Tedavisi
Lazerle Kılcal Damar Tedavisi
Türkiye ve Dünya
Türkiye ve Dünya'da Bir İlk: Covid-19 Güvenilirlik Sertifikasına Sahip Estetik Merkezi: Vanity
"Fazla kilolarından kurtulanlar vücut şekillendirme ameliyatlarına yöneliyor"
"Fazla kilolarından kurtulanlar vücut şekillendirme ameliyatlarına yöneliyor"
Plastik cerrahlar Gaziantep
Plastik cerrahlar Gaziantep'te bir araya geldi
TPRECD 41. Ulusal Kurultayı sona erdi
TPRECD 41. Ulusal Kurultayı sona erdi
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]