Ambulans Talepleri Reddedilince, Yatalak Annelerini Sedye ile Eve Götürdüler!

Adıyaman'da, yatalak annelerinin eve nakli için ambulans istediklerini, ancak taleplerinin reddedildiğini ileri süren iki kardeş, annelerini sedye ile eve taşıdı.

Adıyaman'da, yatalak annelerinin eve nakli için ambulans istediklerini ancak taleplerinin reddedildiğini ileri süren çocukları, daha sonra araya giren hastane yönetiminin gönderdiği araçları kabul etmeyerek annelerini sedye ile eve taşıdı.

ÇAĞIRDIKLARI AMBULANS GELMEYİNCE SEDYE İLE GÖTÜRDÜLER

Kent merkezindeki Siteler Mahallesi'nde yaşayan ve Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören 78 yaşındaki Hatice Ata'yı evine götürmek isteyen iki çocuğu, çağırdıkları ambulans gelmeyince annelerini sedye ile eve götürdü.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ ENGEL OLMAK İSTEDİ

Hastanın çocukları Arif ve Bilal Ata, yatalak annelerini hastaneye ait sedye ile iterek evlerine götürmek üzere hastaneden ayrılırken güvenlik görevlileri engel olmak istedi ve durumu hastane yönetimine bildirdi.

HASTANE YÖNETİMİNİN GÖNDERDİĞİ AMBULANSI İSTEMEDİLER

Hastane yönetimi, bunun üzerine 112 Acil Servis'e ait bir hasta nakil aracı ve ambulans gönderdi. Hasta yakınları evlerine yaklaştıklarını, ambulansa gerek kalmadığını söyleyip annelerini araçlara bindirmeyi reddetti.

ADIYAMAN VALİSİ'NE DURUMU ANLATTILAR

Bu sırada yoldan geçen Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı'yı durduran hasta yakınları durumu anlattı. Vali Kalkancı ilgili mercilerle görüşeceğini ve gerekenin yapılacağını ifade etti.

ARAMA KAYITLARINI KONTROL ETTİ

Vali Kalkancı, hasta yakınlarının cep telefonlarından 112 Acil Servis ve Sağlık Bakanlığının arama kayıtlarını da kontrol etti.

Hastanın oğlu Bilal Ata, yatalak annesinin 8 yıldır Parkinson hastası olduğu için yürüme ve konuşma güçlüğü çektiğini söyledi. Annesini muayene için Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine 112 Acil Servis ekiplerinin getirdiğini belirten Ata, şunları anlattı:

"AMBULANS TALEBİM GERİ ÇEVRİLDİ"

Annemin muayenesi hastanede tamamlandı. Eve getirmek için 112 Acil Servis ekiplerinden ambulans talebinde bulundum ancak talebim geri çevrildi. Daha sonra Sağlık Bakanlığının 184 nolu numarasını arayarak ambulans talebinde bulundum. Onlar da bu talebimizin mümkün olmadığını ifade etti. Hastanın hasta nakil aracı ile taşınabileceğini onu da temin edemeyeceklerini bildirdi.

"HASTAMIZI SEDYE İLE YARIM SAATLİK YOLDA İTEREK EVE GETİRDİK"

Biz de çare olarak hastanedeki sedye ile annemizi eve getirmek zorunda kaldık. Yolda Vali Nurullah Naci Kalkancı'yı gördük. Vali ise gerekli mercilerle görüşeceğini ve gerekenin yapılacağını dile getirdi. Sonuçta hastamızı sedye ile yaklaşık yarım saatlik yoldan iterek eve getirmek zorunda kaldık.

SORUŞTURMA AÇILDI

İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Erdoğan Öz, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Fatih Doğan ile hasta Hatice Ata'yı evinde ziyaret ettiklerini söyledi.

Hastanın evine iki gün önce de hemşire görevlendirdiklerini dile getiren Öz, "Konu ile ilgili Vali Kalkancı ile görüştük. Biz konuyla ilgili soruşturma açtık, konunun takipçisiyiz." dedi.

17.11.2017 - 29978

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]