Ameliyat Korkusu Yaşarken 40 Dakikada Hayata Döndü

Yüzde 100 tıkalı olan ve daha önce gittiği doktorlar tarafından açılamayacağı söylenen damarı 40 dakikada ameliyatsız anjiyo yöntemi ile açılan 10 yıllık tansiyon hastası Ali Keçe, şimdi sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

Ameliyat Korkusu Yaşarken 40 Dakikada Hayata Döndü

Kahramanmaraş'ta kol ve göğüs ağrısı şikayetiyle doktora giden ve acil bypass ameliyatı olması gerektiği söylenen 63 yaşındaki Ali Keçe, ameliyat korkusu nedeniyle bir süre hayati tehlike ile karşı karşıya kaldı. "Öleceğimi bilsem ameliyat olmak istemiyorum" diyen Keçe, Memorial Kayseri Hastanesi Kardiyoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Namık Kemal Eryol'a başvurdu.

BİR DAMARI YÜZDE 100 TIKALIYDI

Ağrıları ve göğüs sıkışması dayanılmaz hale gelen 5 çocuk babası emekli Ali Keçe'nin, yapılan tetkikler sonucunda bir damarının yüzde 100 tıkalı olduğu belirlendi. Kahramanmaraş'taki doktorlar Ali Keçe'nin acil bypass ameliyatı olması gerektiğini söyledi. Keçe ameliyat sonrası toparlanma süreci ve artık kendisini eskisi kadar iyi hissedemeyeceği endişesine kapılarak ameliyat olmak istemedi. Ali Keçe'nin oğlu İhsan Keçe ise yakınlarının tavsiyesi üzerine babasını Kahramanmaraş'tan Memorial Kayseri Hastanesi'ne götürdü. Kardiyoloji Bölümü'nden Prof. Dr. Namık Kemal Eryol, hastayı muayene etti. Değerlendirme sonucunda Prof. Dr. Eryol, Ali Keçe'nin tıkalı damarının ameliyatsız anjiyo işlemi ile açılabileceğini söyledi.

KISA SÜREDE AYAĞA KALKTIM

Ali Keçe, girişimsel işlemle yeniden sağlığına kavuşabileceğini duyduğunda çok heyecanlandığını belirterek, "Namık Hoca, benim için bu ameliyata gerek olmadığını vurgulayıp, girişimsel işlemin özelliklerini ve avantajlarını anlattı. Ameliyatsız anjiyo ile kapalı damarın açılacağını, kısa bir süre sonra ayağa kalkacağımı belirtti. Zaten bypass olmaktan çekiniyordum. İyileşme süresi uzun olan bypass ameliyatına gerek kalmadan normal hayatıma geri döndüm" diye konuştu.

ÖZEL BİR YÖNTEMLE KALP KRİZİ RİSKİNİ ORTADAN KALDIRDIK

Prof. Dr. Namık Kemal Eryol, kalp damarlarının tam olarak tıkanmasıyla kalp krizi yaşanacağını belirterek, "Bu durumdaki hastalara kesin sonucun ameliyatla alınacağı söyleniyor. Ancak hastalar ameliyat olmak istemediği için arayış içine girebiliyor. Bu hastamızın bir damarı uzun süredir tıkalı durumdaydı. Yaptığımız girişimsel işlemde farklı bir yöntem ve özel bir tel kullanarak damara müdahale ettik. Yüzde 100 oranında tıkalı olan damar tamamen açıldı. Komplikasyonu düşük olan bu işlemle tıkalı olan bütün damarların açılması mümkündür" dedi.

2.8.2017 1 - 28282

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Gebelik Öncesi Hangi Testler Yapılmalıdır?
Gebelik Öncesi Hangi Testler Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]