Amerika, İngiltere ve Almanya'da Aradığı Tedaviyi Bursa'da Buldu

Amerika, İngiltere ve Almanya'da aradığı tedaviyi Bursa'da bulduBURSA - İngiltere, Amerika ve Almanya'da aradığı tedaviyi Bursa'da buldu.

Amerika, İngiltere ve Almanya'da aradığı tedaviyi Bursa'da buldu

BURSA - İngiltere, Amerika ve Almanya'da aradığı tedaviyi Bursa'da buldu. Uzun seneler çektiği ayak baş parmaktaki kemik çıkıntısı rahatsızlığını geçirdiği başarılı operasyonla atlatan 63 yaşındaki Harika İzgü, artık istediği gibi yürüyebilecek.

Yanlış ayakkabı seçimi, romatizmal rahatsızlıklar, ayak yapısı ve geçirilmiş travma, genetik yatkınlık gibi birçok faktör ayak başparmağında şişlik ve çıkıntıya yol açtığını belirten uzmanlar, halluks valgus adını taşıyan bu çıkıntının estetik görünümün yanı sıra tedavi edilmediği takdirde ciddi ağrıları da beraberinde getirdiğini söyledi. Hastalığın ilerlemesinde ise hastanın kilosu, ayakkabı kullanımına gösterdiği özen gibi çeşitli faktörler rol oynadığını belirtilirken, 63 yaşındaki Harika İzgü ise yaşadığı bu sıkıntı yüzünden gecesi gündüzüne karıştı. İngiltere, Amerika ve Almanya gibi yurt dışında aradığı tedaviyi, yurt içinde de araştıran İzgü, en sonunda Bursa'da ameliyat olmaya karar verdi. Uzun seneler ayaklarıyla ilgili sıkıntı çektiğini belirten İzgü, "Kemik çıkıntılarım son yıllarda aşırı büyüdü. Yürüyemez oldum. Geceleri ağrı kesici almadan hayatımı idame ettiremiyordum. Sokağa çıkmadan önce mutlaka ağrı kesici alıyordum. Kendi ihtiyaçlarımı dahi karşılayamaz hale geldim. Bu ameliyatın çok yerde yapıldığını biliyordum. Çok araştırdım. Uzak yerlere gitmek istemedim. Sonunda Bursa'da konuşa konuşa halluks valgus ameliyatı oldum. Çok mutluyum şuanda. Artık bende herkes gibi hayatımı idame ettirebileceğim" dedi.

Harika İzgü'nün Özel Hayat Hastanesine geldiğinde her iki ayak başparmağında ağrılı kemik çıkıntısının olduğunu belirten Ortopedi ve Travmatoloji Uzm. Op. Dr. Oktay Nar, "Bu kemik çıkıntılığını yıllarca çekmiş. İstediği ayakkabıları giyememiş. İstediği yerlere yürüyerek gidememiş. Hayatını kısıtlamış. Biz kemiği olması gereken eski pozisyonuna tekrar yerleştirdik. Hastamız bundan sonraki hayatında hem ayakları küçülmüş olacak. Hem de ağrılarından kurtulmuş olacak" diye konuştu.

Yaklaşık 2 saatlik bir operasyon gerçekleştirdiklerini belirten Dr. Nar, "Bu operasyonu lokal anestezi (bölgesel uyuşturma) ile yaparken hastamız hem uyanıktı hem de ayak parmaklarını hareket ettirebiliyordu. Yaptığımız düzeltmeyi ameliyat esnasında röntgen çekimleriyle teyit ediyoruz. Şuanda hiçbir sıkıntısı kalmadı. Ameliyat sonrası alçı yapılmıyor ve hemen yürümesine izin veriliyor. Önceden giyemediği ayakkabıları daha rahat giyebilir hale geldi. Artık ağrısız adımları olacak. Ayakkabılarda deformasyon yaşanmayacak" şeklinde konuştu.

22.3.2017 - 26363Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]