Anne Adaylarına Uygulamalı Gebelik Eğitimi

SİVAS'ta Numune Hastanesinde 'Hasta Eğitim Birimi' tarafından anne adayları için gebelik dönemine yardımcı olabilmek için eğitim veriliyor.

Anne Adaylarına Uygulamalı Gebelik Eğitimi
SİVAS'ta Numune Hastanesinde 'Hasta Eğitim Birimi' tarafından anne adayları için gebelik dönemine yardımcı olabilmek için eğitim veriliyor. Doğum öncesi yapılması gerekenlerin yanı sıra, bebeğin banyosundan, bakımına her ayrıntı gösteriliyor. 

Numune Hastanesi Hasta Eğitim Birimi personeli tarafından anne adaylarına gebelik dönemine yardımcı olacak bilgiler vermek, bu süreci sağlıklı geçirmelerini sağlamak, karşılaşabilecekleri sorunlarla ilgili bilgilendirmek ve onları sağlıklı bir doğuma hazırlamak için her ay düzenli olarak eğitim veriliyor. Anne adayları ayrıca eğitmen Nilay Yanalak yönetiminde doğumu kolaylaştırmaya yardımcı olması amacıyla yoga da öğreniyor. 3 oturumda gerçekleştirilen eğitimlerde oyuncak bebekler kullanılarak nasıl banyo yaptırılacağı, pilates, spor, emzirme, alt değiştirme ve temel bebek bakımları hakkında bilgiler aktarılıyor.

'HER HAMİLELİK ÖZELDİR'

Gebe Bilgilendirme Sınıfı hakkında bilgi veren eğitmen Seher Özbay, "Gebe Bilgilendirme Sınıfı anne adaylarına gebelikte doğum ve doğum sonrasında neler yapması gerektiğini öğreten, ayrıca onlara sağlıklı huzurlu ve mutlu gebelik, doğum ve lohusalığı nasıl geçirileceğini öğreten bir sınıftır. Gebe bilgilendirme sınıfı 3 oturumda gerçekleştirilen bir eğitim programıdır. 3 günün sonunda katılımcılarımıza katılım belgesi ve çeşitli hediyelerimiz oluyor. Sivas'taki gebelerimizi bekliyoruz. Eğitimlerimiz ücretsiz" dedi. 

Hasta eğitim hemşiresi Dilek Topal ise, "Eğitimlerimiz kendi bünyesinde tecrübeli kişiler tarafından veriliyor. Kadın doğum uzmanı, diyetisyen, fizyoterapist, psikolog olmak üzere eğitmenlerimiz var. Doğum salonunda, doğum evresinin nasıl gerçekleştiği gibi detaylı eğitimler verilmekte. Hiçbir konuda aklınızda soru işareti kalmıyor. İstediğiniz her şeyi sorabiliyorsunuz. Her türlü konuda annelerimize destek oluyoruz. Her hamilelik özeldir. Kendimizi, bünyemizi ne kadar iyi bilirsek, o kadar sağlıklı gebelik yaşayabiliriz ve sağlık bebekler büyütebiliriz" diye konuştu. 

'HERKES BU EĞİTİME KATILMALI'

Gebe Bilgilendirme Sınıfında eğitim gören Büşra Özkan, korkularını yenmek için eğitimlere katıldığını belirtti. Çok şey öğrendiğini söyleyen Özkan, "Benim için bilinçlendirici bir eğitim oldu. 3 gün boyunca geldim ve çok şey öğrendim. Bana çok katkısı oldu. Herkes bu eğitime gelmeli. Herkese tavsiye ediyorum. İlk gebelikleri olanlar en azından bilgi edinirler. Ne, nasıl yapılır, gebelik öncesi ve sonrası hakkında bilgi edinirler" dedi. Anne adayı Gülem Ersöz ise ilk gebeliği olduğu için eğitime katıldığını ifade ederek, "Açıkçası gebelik hakkında çok fazla bir şey bilmiyoruz. Belki doğru belki yanlış kulaktan duyma bilgiler var. Eğitime katılarak doğruyu daha çok tespit edebiliyoruz. Yanlışları ayırt edebiliyoruz. Bebeğe nasıl davranılması gerektiğini öğreniyoruz. Gayet verimli bir eğitimdi. Herkese öneriyorum" diye konuştu. - Sivas

15.3.2018 - 32165

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]