Anneler Günü Hediyesi Plastik Cerrahların Kapısını Çaldırdı

Yaklaşan Anneler Günü'yle beraber kişiler annelerine estetik uygulamalar hediye ediyor.

Anneler Günü Hediyesi Plastik Cerrahların Kapısını Çaldırdı

Anneler Günü'nde çekecekleri fotoğraflar için annelerinin daha iyi görünmelerini isteyen gençler plastik-estetik cerrahların kapılarını çalıyor. Annelerinde hızlı ve gözle görülür bir sonuç istediklerini dile getiren gençler için Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara "Birçok genç annesini gençleştirmek için bize geliyor. Estetik kaygısı gençlerde çok ciddi seviyede diyebilirim. Özellikle o gün sosyal medyaya ekleyecekleri fotoğraflar için annelerinin en güzel şekilde olmalarını istiyorlar" diyor.

Plastik cerrahi ve estetik uygulamalar her geçen gün ihtiyaçlara göre değişiyor. Son yıllarda artan estetik kaygılar da bu alandaki gelişmeleri artırıyor. Günümüzde insanlar sosyal medyaya ekleyecekleri fotoğraflar için bile bıçak altına yatabiliyor. Anneler Günü hediyesi için annelerine estetik hediye eden gençler kolay ve etkili sonuç veren uygulamalar istiyor. Özellikle medikal estetik, botoks, dolgu, yüz peeling'i gibi uygulamalar en çok tercih edilen oluyor.

Sosyal medyada güzel görünmek için geliyorlar

Özellikle 20-30 yaş aralığındaki gençler modadan çok etkileniyor. Beğenilme kaygılarının olduğunu belirten Op. Dr. Defne Erkara "Eskiden kendileri için gelen gençler artık annelerini de zorla ellerinden tutarak getiriyorlar. Sosyal medyada anneleriyle oldukları fotoğraflarda sadece kendilerinin güzel – yakışıklı olmaları bile onları tatmin etmiyor."

Anneler de bu durumdan memnun

Çocuklarıyla beraber cerrahların kapısını çalan anneler de durumdan gayet memnun görünüyor. Çocuklarının isteklerine hayır demediklerini belirten Op. Dr. Defne Erkara "Anneler de bu durumdan memnun. Uygulamalara hayır demiyorlar, hatta çoğu anne kendisine ne yapılacağını bilmeden geliyor ve evet diyorlar". Uygulamalar öncesi mutlaka uzun görüşmeler yaparak ne istediklerini anlamaya çalıştıklarını söyleyen Op. Dr. Erkara "Biz mutlaka operasyon ya da uygulama öncesi görüşmeler yaparak karşı tarafın tam olarak ne istediğini ve neye ihtiyacını olduğunu belirtiyoruz. Gerekli gördüğümüz takdirde de uygulamayı gerçekleştirmeden psikologla da bir kez görüşmelerini rica ediyoruz". diyor.

Botoks ve dolgu ilk sırada yer alıyor

Medikal uygulamalar, mezoterapi, botoks ve dolgu uygulamaları ilk sırada yer alıyor. Anneleri için yüz gençleştirme ameliyatını isteyen gençler bu sürecin daha uzun olmasından dolayı kolay uygulamaları tercih ediyor. Op. Dr. Defne Erkara "Aslında hastalarımız ve çocukları yüz gerdirme gibi operasyonlar istiyorlar. Ancak hızlı bir sonuç istedikleri için bu ameliyattan vazgeçiyorlar" diyor.

2.5.2016 1 - 20775

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]