Antalya Memorial Hastanesi Açıldı

Her yıl yüz binlerce hastayı sağlığına kavuşturan Memorial Sağlık Grubu, sağlık hizmetlerindeki mükemmellik standardını Memorial Antalya ile Akdeniz'e getiriyor. Sağlıkta uluslararası standartları belirleyen JCI Akreditasyon Belgesi'ni Türkiye'de ilk kez alarak ülkemizde kaliteli sağlık hizmetlerinin öncüsü olan Memorial Sağlık Grubu'nun Antalya Hastanesi, 10 Haziran'da hasta kabulüne başladı.

Antalya Memorial Hastanesi Açıldı

 Memorial Akdeniz’in Kalbi Antalya’da

Memorial Antalya Hastanesi; üstün teknolojik donanımı, uluslararası saygın akademik doktor kadrosu, mükemmel hasta bakımı ile etik ve kaliteli sağlık hizmetinin merkezi olacak.

Kepez’de 15 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan Memorial Antalya Hastanesi, 400 kişilik medikal ve idari kadrosu, 132 hasta yatağı, 28 yoğun bakım yatağı, 4 yoğun bakım ünitesi, teknolojinin en ileri düzeyde hizmet verdiği 5 ameliyathanesi ile hizmet verecek.

Akdeniz’de Bir İlk

Türkiye’de pek çok ilke imza atan Memorial, Antalya’da da bir ilk gerçekleştirerek; tıp teknolojisinin son ürünü olan ve cerrahide büyük çığır açan ‘Da Vinci Robotu”nu, İstanbul ve Ankara’dan sonra Antalya’ya kazandırdı. Akdeniz Bölgesi’nde ilk kez kullanılacak olan “da Vinci” ile “Memorial Da Vinci Robotik Cerrahi Merkezi”nde üroloji ve kadın doğum başta olmak üzere pek çok branş ameliyatları gerçekleştirilebilecek.
 
Memorial Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Yaşar Aydın, Memorial Sağlık Grubu’nun İstanbul dışındaki ilk yatırımı olan Memorial Antalya Hastanesi hakkında bilgi verdi.

Memorial Dünyada Referans Merkezi


“Memorial; Kalp ve Damar Cerrahisi, Organ Nakli, Tüp Bebek, Kardiyoloji gibi bölümleriyle sadece Türkiye’de değil; dünyada referans merkezi oldu. Türkiye’de özel hastanelerde ilk organ naklini gerçekleştirerek, kan uyuşmazlığı olan çocuklarda ilk karaciğer nakli gibi pek çok ilk’e imza attı. 

Bu ilk’in İstanbul dışı yatırımımızın turizmin kalbi Antalya’da olmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. 40 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiğimiz Memorial Antalya Hastanesi, bölgenin sağlık ihtiyaçları düşünülerek tasarlandı.

Memorial’ın ‘en kaliteli’ ve ‘en iyi’ sağlık hizmetini, ‘etik’ ve ‘dürüst’ bir çizgi ile her yıl ‘daha çok hastanın’ hizmetine sunma ve hastalarının kurumdan memnun olarak ayrılmasını sağlama ilkesi ile Antalya ve Akdeniz Bölgesinde fark yaratacağımıza inanıyorum.” 

Dünyaya Sağlık Hizmeti Sunacağız

Memorial Antalya Hastanesi’nin sağlık turizmine büyük katkı sağlayacağını belirten Memorial Sağlık Grubu Genel Müdürü Uğur Genç, “İstanbul dışındaki ilk hastanemizi Antalya’da açmamızın en önemli nedeni, büyüyen nüfusu ile Antalya’nın ve Akdeniz Bölgesi’nin potansiyeline duyduğumuz güven. Memorial Antalya Hastanesi, sadece Antalya’ya değil tüm Akdeniz Bölgesi’ne hizmet verecek dünya standartlarında bir kurum. Şu an Memorial’ın hasta sayısının önemli bir oranını yurt dışından gelen hastalar oluşturuyor. Afrika'dan Amerika'ya kadar uzanan geniş bir coğrafyadan, dünyanın 65 ülkesinden hasta kabul ediyoruz. Özellikle Azerbaycan, Arnavutluk, Hollanda, Almanya ve İtalya gibi ülkelerden gelen hasta sayımız her yıl büyük artış gösteriyor. Bugüne kadar Memorial’dan sağlık hizmeti almak isteyen yabancı hastalarımız İstanbul’a geliyordu. Memorial Antalya Hastanemizin açılışı ile birlikte bizden hizmet almak isteyen yabancı hastalarımıza artık İstanbul'u sunarken, Antalya'yı da sunuyor olacağız. Sağlık turizmi hedeflerimiz çok büyük. Memorial Antalya Hastanesi, sağlık turizminin adresi olma hedefi ve uluslararası arenadaki önemli sigorta şirketleri ile yaptığı anlaşmalarla da, yabancı hastaların tercih ettiği önemli bir sağlık merkezi olacak.

Antalya’da Farklı Ve Yüksek Kalitede Sağlık Hizmeti Sunacağız


Memorial Antalya Hastanesi, Türkiye’nin turizm merkezi olan Antalya’da, Akdeniz Bölgesi için yepyeni ve dünya standartlarında sağlık hizmeti sunacak. İleri teşhis ve tedavi yöntemlerimiz sayesinde artık hastaların İstanbul ve diğer şehirlere gitmesine gerek olmayacak. Ayrıca Antalya, turizm merkezi olmasının yanı sıra, özellikle Burdur, Isparta, Denizli, Afyon ve Konya’dan hastaların da tercih ettiği önemli bir merkez. Memorial Antalya Hastanesi, ulusal bazda vereceği sağlık hizmeti ile Antalya bölgesinde A sınıfı hastane ihtiyacını karşılayarak, uluslararası kabul görmüş etik, kaliteli ve hasta memnuniyeti odaklı sağlık hizmeti verecek. Bugüne kadar yaptığımız başarılı çalışmalar, hekim kalitemiz, ileri tıp teknolojimiz, kalite politikamız, etik değerlerimiz ve yurtdışı sağlık sigortaları ile olan anlaşmalarımız ışığında çok kısa sürede Antalya başta olmak üzere tüm bölgeye büyük katkı sağlayacağımıza inanıyorum” dedi.

Memorial’ın Tüm Hastaneleri Arasında Tıbbi Sinerji Var

Memorial Antalya Hastanesi Medikal Direktörü Dr. Sevim Şuekinci, “Memorial olarak; kaliteli ve dünya standartlarında teknik donanımlı sağlık hizmetinin, ancak aynı kalitede, Türkiye’de ve Dünya’da kendi alanında isim yapmış önemli doktorlar ile sağlanacağından yola çıkarak, Antalya’daki yetişmiş ve kaliteli doktorları bünyemize kattık ve katmaya da devam ediyoruz. Memorial Sağlık Grubu’nun İstanbul’daki hastanelerinde bulunan dünyaca ünlü akademik kadrosunun da dönemsel olarak yer alacağı Memorial Antalya Hastanesi’nde bulunan PACS sistemi ( filmsiz hastane özelliği) sayesinde, görüntüleme ve laboratuvar sonuçları lokasyonlar arası paylaşılarak tıbbi sinerji yaratılacak.

Hastaların tahlil ve tetkik sonuçlarını sanal ortamda Antalya ve İstanbul’daki hekimler tarafından gerekirse ortak değerlendirilerek, en doğru teşhis ve tedavi yöntemlerini uygulayacağız” diye konuştu.

17.6.2010 - 1362

Antalya Memorial Hastanesi Açıldı Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Bülent Kaya dedi ki;
30.11.2010

Mehmet Fışkın dedi ki;
9.7.2010

Mesude Kesiciler dedi ki;
30.6.2010

Özge Özdemir dedi ki;
21.6.2010

Olcay Boz dedi ki;
19.6.2010

Konuyla İlgili Sorular

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]