Araştırmacılar İdeal Penis Uzunluğunu Saptadı

Londra King's College ve Maudsley NHS Foundation Trust'un araştırmacılarına göre ortalama penis uzunluğu normalde 9,16 cm., ereksiyonlu halde ise 13,12 cm. olmalı.

Araştırmacılar İdeal Penis Uzunluğunu Saptadı

Yıllardır tarıtışılan penis boyu meselesine araştırmacılar son noktayı koydu. Londra King's College ve Maudsley NHS Foundation Trust'un araştırmacıları ortalama penis uzunluğunu normalde 9,16 cm., ereksiyonlu halde ise 13,12 cm. olarak saptadı.

15 BİN 521 ERKEKTE ÖLÇÜM YAPILDI

Avusturya'da yayınlanan "Der Standart" gazetesinin haberine göre, uzmanlar normal penis uzunluğunu saptamak için 19 değişik araştırmayla 15 bin 521 erkekte ölçüm yaptı. Haberde, araştırma için 17 yaş üzeri ve değişik ırklardaki erkeklerde ölçümler yapıldığı yer aldı.

İLK BÜYÜK ARAŞTIRMA

Şimdiye dek bu kadar çapta bir araştırma yapılmadığına dikkati çekilen haberde, penis kalınlıklarının da ölçüldüğü yer aldı. Araştırmada ortalama penis kalınlığı normal durumda 9,31 cm. ve ereksiyonlu halde 11,66 cm. olarak saptandı. Uzmanlar, kalınlıkla uzunluk arasında çok az bir bağlantı olduğunu saptadı.

17 ÜLKE İNSANINDA ARAŞTIRILDI

Dünyanın on yedi ülkesinden erkeklerle yapılan araştırmada örnek büyüklük ölçümleri aynı milletten 52 ile 3 bin 300 erkek arasında yapıldı. Fransızlar'ın 10,74 ve İskoçyalılar'ın 10,2 cm. ile en büyük penise sahip oldukları belirlendi. 111 Alman erkekle yapılan araştırmada normal durumda 8,60 santimetre ortalama uzunluk saptandı. Ereksiyonlu haldeki uzunluk ölçümleri ise sadece dört ülkede saptanabildiği için bir kıyaslama istatistiği çıkarılamadı.

TAKINTIYA SEBEP OLABİLİYOR

Araştırmacılar, çok sayıda erkeğin penislerinin uzunluğu konusunda endişe ettiklerini belirtirken, bu endişenin "Dismorfofobi" denilen kendi vücudunu başka türlü algılama hastalığına bile yakalanabildiklerini vurguladılar. Haberde, sonuçların, küçük penisli olduklarını sanan erkeklerin bile standart hatta ortalama standartların üzerinde olduklarını gösterdiğine dikkati çekildi. Araştırma sonuçlarının kondomların daha standart ebatlara daha uygun hale getirilmesi çalışmalarına yardımcı olacağı vurgulandı.

4.3.2015 2 - 16901





Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]