Arka Sokaklar Ekibi Engellilerle Buluştu

ENGELLİLER Haftası dolayısıyla Medipol Üniversitesi'nce düzenlenen farkındalık programına Arka Sokaklar dizisi oyuncuları konuk oldu.

Arka Sokaklar Ekibi Engellilerle Buluştu
ENGELLİLER Haftası dolayısıyla Medipol Üniversitesi'nce düzenlenen farkındalık programına Arka Sokaklar dizisi oyuncuları konuk oldu. Oyuncuların Türkiye U22 Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncularına madalya takdim ettiği programda engelli gençler piyano resitali sundu, tiyatro gösterisi sergiledi.

Medipol Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Türkiye Omurilik Felçliler Derneği tarafından düzenlenen "Engelliler Haftası ve Farkındalık" programı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde yapıldı. Programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Arka Sokaklar dizisinin sevilen oyuncuları Oya Okar, Alp Korkmaz ve Ozan Çobanoğlu ile ünlü kickboksçu Cesur Turgay katıldı. Program, engelli öğrencilerin hazırladığı piyano resitali ve tiyatro gösteriyle başladı. Şiir dinletisi ile devam eden programa konuşan Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, asıl engelin insanları ayrıştırmak olduğunu söyledi. Katırcı, insanların ilk önce beynindeki engelleri aşması gerektiğini kaydetti. Engelli öğrencilerin renkli gösterilerine değinen Katırcı, engelli kişilerin engelsiz kişilere göre daha mutlu olduğunu ve yaşama daha sıkı tutunduğunu sözlerine ekledi.

'HEPİMİZ ENGELLİ ADAYIYIZ'

Programda Arka Sokaklar dizisinin oyuncuları, Türkiye U22 Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı oyuncularını tebrik ederek madalyalarını takdim etti. Oyunculardan Ozan Çobanoğlu bu tür organizasyonlara davet edildikleri için Medipol Üniversitesi, Türkiye Omurilik Felçliler Derneği ve Beykoz Belediyesine teşekkür etti. Çobanoğlu "Engel fizikte değil zihindedir. Engelli olmak kişinin tercihi değildir. Hepimiz aslında bir engelli adayıyız. Onların sorunlarına çözümler üretmek için burada yer almaktayız" dedi. 4 dünya ve 9 Türkiye şampiyonluğunu elinde bulunduran dünyaca ünlü kickboksçu Cesur Turgay da tekerlekli sandalye bağışında bulundu. Bağışlarından dolayı teşekkür plaketi takdim edilen Turgay, her zaman engelli kişilerin yanında olacağını ve onların spor yapmalarını destekleyeceğini ifade etti.

- İstanbul

27.12.2017 - 30768

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]