Aydın'da Öğrencilere Diş Sağlığının Önemi Anlatıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından tüm yurtta uygulanan “Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller” etkinliği Aydın Ticaret Odası İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

Aydın'da Öğrencilere Diş Sağlığının Önemi Anlatıldı

Sağlık Bakanlığı tarafından tüm yurtta uygulanan "Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller" etkinliği Aydın Ticaret Odası İlkokulu'nda gerçekleştirildi.

Diş sağlığı hakkında öğrencilere bilgi verilirken, Ağız ve Diş Sağlığı Seti dağıtımı gerçekleştirildi. "Sağlıklı Dişler, Sağlıklı Nesiller" etkinliğine Aydın Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Aydın Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz ve Aydın Halk Sağlığı personeli katıldı.

Sınıfta öğrencilere ağız ve diş sağlığı ile ilgili çizgi film izletilirken, minik öğrencilere diş sağlığı seti dağıtıldı. Aydın Halk Sağlığı Müdürü Dr.Fevzi Yavuzyılmaz, öğrencilere ağız ve diş sağlığı hakkında bilgiler verdi. Yavuzyılmaz, "Diş hastalıklar grubunda önemsiz gibi gözükebilir ama, sindirimin başladığı yer olduğundan o yönden çok önemlidir. diş hastalıklarının sebep olduğu bir çok kalıcı hastalıklar var. Böbrek, Kalp sağlığına etkisi olan bir durum. Diş sağlığı beklenildiğinden çok daha önemlidir. Aydın'da 2014 yılından itibaren 90 binin üzerinde çocuğa diş macunu diş fırçası dağıttık. 50 bine yakın tarama yaptık. 40 bine yakın florlü vernik uygulaması yaptık. Bununla ilgili ailelerde yanlış bir kanı oluştu. Flor gerektiği kadar kullanıldığında zararlı bir ürün değildir. Bizim suyla havayla yiyeceklerle aldığımız florla bu vernik uygulamasında kullandığımız flor arasında bir fark yoktur. Flor zararlı diye bir şehir efsanesi oluştu, böyle bir şey yok. Ağız diş sağlığı aracımız var. Okullarda, evde sağlık hastalarımıza, gezici diş uygulaması yapıyoruz, diş tedavisini sağlıyoruz. Sağlıklı dişler sağlıklı nesiller uygulamasını gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımıza diş setlerini dağıtacağız. Boyama kitapları dağıtacağız. Bu şekilde onların da diş konusundaki hassasiyetlerini bilgilerini arttırmaya çalışacağız" dedi. - AYDIN

5.4.2017 1 - 26571Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]