Bacak Ağrılarına Ameliyatsız Çözüm

Günümüzde hareketsiz yaşam tarzı, bir çok hastalığı beraberinde getiriyor.

Bacak Ağrılarına Ameliyatsız Çözüm
Günümüzde hareketsiz yaşam tarzı, bir çok hastalığı beraberinde getiriyor. Bunun sonucunda toplardamar yetmezliği (venöz yetmezlik) ve varis gibi hastalıklar oluşuyor. Toplardamar yetmezliği ve varis oluşumu bacak toplardamarları ile ilgili bir hastalık.

Daha çok uzun süre ayakta kalan kişilerde görülen venöz yetmezlik, yaşam kalitesini bozarak ciddi şikayetlere neden oluyor. Hastalık, uzun süre oturma ya da ayakta kalma ile artış gösteren ağrı, yanma (sıcaklık hissi), yorgunluk, ağırlık hissi, kaşıntı, kas krampları, ayak bileklerinde şişlik, parmaklarda uyuşma ile kendini göstermekte. Bu şikayetlerin tümü aynı anda olabileceği gibi bazı hastalarda sadece bir veya birkaçı da görülebilmektedir.

Şiddetli ağrı yaşadığı sağ bacağında toplardamar yetmezliği ve varis bulunan sağlık teknisyeni Mesut Kızılhan, radyofrekans yöntemi ile ameliyatsız sağlığına kavuştu. Bu tür rahatsızlıktan dolayı tedaviyi yaptıran 33 yaşındaki Mesut Kızılhan da yardımcı sağlık teknisyeni. Kızılhan, işi gereği her gün uzun süre ayakta kalıyor. O da şiddetli ağrı yaşadığı sağ bacağındaki toplardamar yetmezliği ve varisi, radyofrekans yöntemi ile ameliyatsız sağlığına kavuştu. Kızılhan, son zamanlarda bacaklarında ağrıların şiddetlendiğini ve sürekli hale geldiğini, gün içinde ayaklarını yükselterek rahatlama ihtiyacının arttığı, bu nedenle iş performansının düştüğünü, eskiden kolaylıkla yapabildiği işleri artık dinlenmeksizin yapamadığı için doktora başvurduğunu söyledi.

Gördüğü tedavi sonrası memnuniyetini dile getiren Mesut Kızılhan, "Artık bir şikayetim kalmadı. Gece kramplarım bitti. Uyku düzenim normale bindi. Artık rahat uyuyorum. Ağrım yok, damar şişikliğim yok. İşimi daha iyi yapıyorum. Şimdi daha hızlı bir şekilde sağlıklı olarak işime bakıyorum." dedi.

Yaptıkları tedaviyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi Radyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Murat Gedikoğlu da "Hareketsiz yaşam tarzı toplardamar yetmezliği ve varis vakalarında artışa neden oluyor. Bu rahatsızlık bacaklarda ağrı, yanma, yorgunluk, ağırlık hissi, kaşıntı, kas krampları, ayak bileklerinde şişlik, parmaklarda uyuşma ile kendini gösteriyor. Bunu yaşayanlar ayaklarını yükselterek rahatlama ihtiyacı duyuyor." dedi.

Hastası Mesut Kızılhan'ın da işi gereği uzun süre ayakta kaldığını aktaran Yrd. Doç. Dr. Gedikoğlu, "Hastamıza tek seansta yetmezlik gösteren toplardamara radyofrekans tedavi ve varislere yönelik tedavi uyguladık. Bu işlem ameliyatsız ve ağrısız. Hastamız hemen ayağa kalkıp evine gitti." diye konuştu. Mesut Kızılhan da ağrı ve şikayetlerinin bittiğini, artık rahatlıkla çalışıp uyuyabildiğini belirterek doktorlara teşekkür etti.

22.6.2016 - 21430

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]