Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yenilenen "Kadın Doğum Hastalıkları Kliniği" Açıldı!

En son teknoloji ekipmanlarla uygulanan ameliyat ve işlemlerin tanıtıldığı açılış törenine; hastane Başhekimi Prof. Dr. Ahmet Yaser Müslümanoğlu yer aldı.

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yenilenen

Prof. Dr. Erdal Kaya konuyla ilgili yaptığı konuşmada; “Yenilenen Kadın Doğum Hastalıkları Kliniği’mizde; 1 klinik şefinin yanı sıra 17 uzman doktor, 15 asistan doktor, 10 ebe, 7 hemşire ve 20 yardımcı personel bulunmaktadır. Kliniğimizde; 32’si serviste, 12’si ise doğumhanede olmak üzere toplam 44 hasta yatağıyla gebeliğe ve her türlü kadın hastalığına yönelik ilaç tedavisi ve cerrahi girişim hizmetlerini hastalarımıza sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.
 
Klinikte uygulanan ameliyat, tedavi ve işlemler: “Doğum, müdahaleli doğum ve sezaryen ameliyatları, Laparoskopik ameliyatlar [diagnostik laparoskopi, laparoskopik histerektomi, laparoskopik myomektomi, yumurtalık kistleri, dış gebelik, tüp ligasyonu], Histeroskopik ameliyatlar (diagnostik histeroskopi, myom rezeksiyonu, polipektomi, septum-subseptum (perde) rezeksiyonu ve yapışıklıkları açma), kanser ameliyatları (rahim, rahimağzı, yumurtalık kanserleri), Wertheim operasyonu, idrar kaçırmayı önleyici ameliyatlar (Burch op, TVT, TOT, Needless), Abdominal ve vajinal histerektomi, Myomektomi, Salpingooforektomi, salpingotomi, Minilaparotomi ile tüp ligasyonu, Tubal reanastomoz, Kistektomi, ooforektomi, Ektopik gebelik ameliyatları, Kolporafi anterior ve posterior, Perinoplasti, Kolposkopi, Servikal serklaj, riskli gebelikleri değerlendirme girişimleri [bebek etrafındaki sudan (amniyosentez) ve  bebek eşi hücrelerinden (koryon villus biyopsisi) örnek alma, bebek kordonundan kan (kordosentez) alma], NST/Tokografi ile ikili ve üçlü test” şeklinde sıralandı.
 
Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin temel amaçları arasında muhakeme ve problem çözme kabiliyetine sahip, teorik eğitimi pratikle harmanlayabilen, güncel literatüre hâkim olan dünya standartlarında hekim yetiştirmek yer alırken, yenilenen Kadın Doğum Hastalıkları Kliniği’nin de bu hedefler doğrultusunda ülke çapında bir referans merkezi haline gelmesi hedefleniyor.

26.11.2010 - 3076

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yenilenen "Kadın Doğum Hastalıkları Kliniği" Açıldı! Konusunda Ziyaretçi Görüşleri

Ayşegül Tokay dedi ki;
13.12.2010

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]