Bağırsak ve Damar Tıkanıklığı Şüphesiyle Geldi, Safra Kesesi Alınarak Sağlığına Kavuştu

- Bağırsak ve damar tıkanıklığı şüphesiyle geldi, safra kesesi alınarak sağlığına kavuştuKONYA - Konya'da bağırsak ve damar tıkanıklığı şüphesi ile Konya Hospital'e başvuran hasta, cerrahi müdahale ile safra kesesi alındıktan sonra sağlığına kavuştu.

- Bağırsak ve damar tıkanıklığı şüphesiyle geldi, safra kesesi alınarak sağlığına kavuştu

KONYA - Konya'da bağırsak ve damar tıkanıklığı şüphesi ile Konya Hospital'e başvuran hasta, cerrahi müdahale ile safra kesesi alındıktan sonra sağlığına kavuştu.

Konya'da, 50 yaşındaki Zeki Yalçınkaya, bağırsak ve mide ağrısı şikayetiyle Beyşehir Devlet Hastanesine gitti. Daha sonra Konya Hospital'e başvuran Yalçınkaya'nın yapılan tetkiklerinde taşlı safra kesesi kronik iltihabı saptandı ve cerrahi müdahale ile safra kesesi alındıktan sonra sağlığına kavuştu.

Hastalık sürecini anlatan Zeki Yalçınkaya, şiddetli bağırsak ve mide ağrısı şikayetiyle Beyşehir Devlet Hastanesine gittiğini belirterek, "Oradan arkadaşlar İlhami hocamızın hastanesini tavsiye ettiler. Buraya gece geldim ve teşhis kondu. Safra kesemde taş olduğu anlaşıldı. Hocamızdan ve ekip arkadaşlarından Allah razı olsun. Çok rahatım. Bir hafta önce ameliyat oldum şimdi de kontrole geldim" dedi.

Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlhami Beyaztaş ise, hastanın yaklaşık 10 gün önce Beyşehir Devlet Hastanesinden bağırsak, damar tıkanıklığı şüphesi ile kendilerine gönderildiğini belirterek, yapılan tetkiklerden sonra yatış kararı aldıklarını söyledi. Sonraki tetkiklerde taşlı safra kesesi kronik iltihabı saptadıklarını ve cerrahi kararı aldıklarını ifade eden Op. Dr. Beyaztaş, "Kronik taşlı safra kesesi iltihapları cerrahi müdahaleleri oldukça zor ve riskli hastalıklar. Biz de hastamızın önce laparoskopik cerrahi yöntemine başvurarak cerrahisini planladık. Ancak ileri derecede rahatsızlık komplike olduğu için açık cerrahiye karar verdik ve başarılı bir ameliyat ile safra kesesini temizledik. Aynı zamanda göbek fıtığı da mevcuttu ve onu da tamir ettik. Hastamız ameliyat sonrası gerçekten çok memnun oldu. Ağrıları geçti, eski hazımsızlık problemleri ortadan kalktı" diye konuştu.

(BG-AH-

26.3.2017 - 26415Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]