Bakan Demircan'dan Kırmızı Işık Projesi Açıklaması: "10-15 Hastaneye Ulaştık"

Bakan Demircan'dan Kırmızı Işık Projesi açıklaması: "10-15 hastaneye ulaştık" Sağlık Bakanı Ahmet Demican: "Acil servislerin giriş ve kayıt kısımlarında bulundurulacak akıllı kameralar ve geliştirilen program ile yoğunlaşma durumunda ilgili birimler uyarılacak ve gerekli tedbirler alınacak"ANKARA...

Bakan Demircan'dan Kırmızı Işık Projesi Açıklaması:
Bakan Demircan'dan Kırmızı Işık Projesi açıklaması: "10-15 hastaneye ulaştık" Sağlık Bakanı Ahmet Demican: "Acil servislerin giriş ve kayıt kısımlarında bulundurulacak akıllı kameralar ve geliştirilen program ile yoğunlaşma durumunda ilgili birimler uyarılacak ve gerekli tedbirler alınacak"

ANKARA - Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, "Biz acil serviste giderek artan bir yoğunluk varsa, bundan hastane başhekimliği, sağlık müdürlüğü veya valilik gibi ilgili birimlerin haberdar olmasını istedik. Acil servislerin giriş ve kayıt kısımlarında bulundurulacak akıllı kameralar ve geliştirilen program ile yoğunlaşma durumunda ilgili birimler uyarılacak ve gerekli tedbirler alınacak" dedi. Bakan Demircan, hastanelerin acil servislerinde uygulanmak üzere geliştirilen, "Kırmızı Işık Projesi" hakkında detayları paylaştı. Tüm acil servislere, 24 saat izlemek için kamera ve çağrı alma sistemi kurulacağını aktaran Demircan, "Aciller bizim için sağlık hizmetinin en önemli vitrini. İnsanımızın orada en iyi hizmeti alması lazım, hizmeti verenlerin de büyük yoğunluk altında kalmaması lazım. Biz acil serviste giderek artan bir yoğunluk varsa, bundan hastane başhekimliği, sağlık müdürlüğü veya valilik gibi ilgili birimlerin haberdar olmasını istedik. Bir program geliştiriyoruz, bu kapsamda acil servislerin giriş ve kayıt kısımlarında bulundurulacak akıllı kameralar ve geliştirilen program ile yoğunlaşma ilgili birimleri uyaracak ve gerekli tedbirler alınacak" şeklinde konuştu. Geliştirilen program ile uyarılan birimlerin gerekli tedbirleri alacağını, başhekimlerin servislerden takviye yapacağını, komşu hastanelerden takviye yada komşu hastanelere sevk yapılacağını kaydeden Bakan Demircan, "Vatandaşımızın acil hizmetini alırken yoğunluktan dolayı bir sıkıntı yaşamasının önüne geçmek istiyoruz. Şuanda deneme aşamasında, yoğunluğu artan 10-15 hastaneye ulaştık" ifadelerinde bulundu.

21.12.2017 - 30663

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]