Bakan Eker'den Ailelere Uyarı

"Çocuklar, yanlış Beslenerek Büyüyorlar"

Bakan Eker'den Ailelere Uyarı
Taze Kuru'nun açılışına katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker:

“Yağı, tuzu, şekeri yüksek rafine gıdaların tüketimi reklamlar aracılığıyla sürekli tavsiye ediliyor. Bunların çoğu bağımlılık yapar. Özellikle çocuklar, yanlış beslenerek büyüyorlar”
 
“Meyveleri saklayabilmek, besin değerinden kaybetmeksizin muhafaza etmek, naklini sağlamak, daha çok insana ulaştırabilmek çok önemli bir düşünce”
 
“Önemli bir beslenme modeli öneren Taze Kuru’da satılan ürünler, doğru ve sağlıklı beslenmeye hizmet edecek” dedi.

Ankara - Patentli kurutma tekniği ile kurutulmuş ürünleri pazarlamanın en zor olduğu ülkelere bile girmeyi başaran “Taze Kuru”, tamamen doğal ve özgün lezzetli ürünlerini içeren ilk mağazasını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in katılımıyla Başkent’te açtı.
 
Taze sebze ve meyveyi, yılın diğer zamanlarında da kullanabilecek, sağlıklı bir ürün haline dönüştüren Müteşebbis Erinç Yurter ve ekibini tebrik eden Eker, “Meyveleri saklayabilmek, besin değerinden kaybetmeksizin muhafaza etmek, naklini sağlamak, daha çok insana ulaştırabilmek çok önemli bir düşünce. Meyve cipsi projesi hazırlandığını duyduğumda çok sevindim” dedi.

“Çocuklar, Yanlış Beslenerek Büyüyorlar”

Modern zamanda herkesin, medyadaki reklamlardan etkilenerek tüketim alışkanlığı edindiğini ifade eden Eker, “Yağı, tuzu, şekeri yüksek rafine gıdaların tüketimi reklamlar aracılığıyla sürekli tavsiye ediliyor. Bunların çoğu bağımlılık yapar. Özellikle çocuklar, yanlış beslenerek büyüyorlar. Önemli bir beslenme modeli öneren Taze Kuru’da satılan ürünler, doğru ve sağlıklı beslenmeye hizmet edecek. Müteşebbis Erinç Yurter’i tebrik ediyorum. Bu teşebbüsü destekliyor ve hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.
 
Ankara Mustafa Kemal Mahallesi'nde ilk Türkiye konsept mağazasını tamamlayan Taze Kuru AŞ'nin İcra Kurulu Başkanı Nazire Erinç Yurter, 5 yıldan beri Kızılcaham'da üretim yaptıklarını ve dünyada bu teknoloji ile üretim yapabilen tek marka olduklarını belirtti. Taze Kuru Gıda AŞ olarak tüm ekiple üstün bir özveri ile çalıştıklarını dile getiren Yurteri, şunları söyledi:
 
“Hikayemiz Ankara’nın şirin ilçesi Kızılcahamam’da başladı. Ülkemizin lezzetli sebze ve meyvelerini, doğal enerji kaynaklarımızla buluşturan patentli üretimimiz sonucunda birbirinden sağlıklı ve lezzetli ürünlerin çıkmasına vesile olduk. Sağlıklı bu ürünlerin sadece Türkiye’de değil, dünyada da tüketildiğini görünce çok mutlu oluyoruz. Sağlığımızı korumak ve sağlıklı besinler yetiştirmek için bu teşebbüsü çok önemli gördük. Sizlerin desteği olmasaydı bugünlere gelemezdik. Hepinizi Taze Kuru’ya bekliyoruz. Herkese çok teşekkür ediyoruz.”

31.5.2013 - 12725

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]