"Bal" Salgın Hastalıkları Karşı Adeta Koruyucu Kalkan Oluyor

İçerisindeki vitamin, mineral ve aminoasitler ile öksürük ve nezle gibi hastalıkların tedavisinde doğal ilaç olarak kullanılabilen, kimyasal işlem görmemiş ham bal, vücuttaki zararlı mikropları kırarak, bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Vücuttaki enfeksiyonların tedavisinde yardımcı maddeler içerdiği için, balın birçok yararı bulunuyor. Doğrudan arı kovanından elde edilen, herhangi bir kimyasal işleme uğramayan ham bal, özellikle kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra, kansızlıktan yüksek tansiyona kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Sağlığa faydaları saymakla bitmeyen ve doğal ilaç olarak kullanılabilen bal, mide rahatsızlıkları, kalp çarpıntısı, yüksek tansiyon ve kansızlığı da önleyerek, vücudu dinç ve zinde tutuyor.

EN İYİ BİTKİSEL İLAÇLARDAN BİRİDİR

Kimyasal işlem görmemiş ham balın tedavi edici özelliğinin altını çizen Honeyci markasının kurucusu ve bal eksperi Ahmet Bağran Aksoy; "Bal, tüm gribal rahatsızlıklara karşı koruyucu etkiye sahiptir. Solunum sistemi, bronşit ve astım gibi rahatsızlıklarda tedavi edici etkisi vardır. Göğsü yumuşatır, üst solunum yolu enfeksiyonlarında hızlı bir iyileşme sağlar. Ayrıca, mide ülseri, mide enfeksiyonları ve kabızlığı tedavi etmek için kullanılan en iyi bitkisel ilaçlardan biridir. En önemli faydalarından biri de iltihabı tedavi edici etkisidir." dedi.

SALGIN HASTALIKLARA KARŞI BAL ZIRHI

Grip salgınlarının yaygın olduğu kış aylarında, 2-3 gün içinde vücudun dinçleşmesini sağlayan kür tarifleri veren Aksoy; "Grip ve nezle gibi hastalıklardan korunmak için, bir tatlı kaşığı bal, yarım çay kaşığı zencefil karıştırılarak, sabah aç karnına, gün ortası ve akşam yatmadan önce yenmeli. Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için bir diğer formül ise, yarım çağ bardağı bala, yarım limon sıkın ve karıştırıp için. Ayrıca, her derde deva Honeyci özel kürümüzde kullandığımız, yarım kilo bal, 100 gram arı sütü, 100 gram polen, 20 gram propolis karışımı ile yıl boyu hastalıklara karşı vücudunuzu zırhlayın." ifadelerini kullandı.

8.2.2017 1 - 25721Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]