Balıkesir Covid-19 vaka oranı en yüksek 3 ilden biri oldu

Balıkesir Covid-19 vaka oranı en yüksek 3 ilden biri oldu Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık vaka sayılarında Balıkesir 385,23 vaka oranıyla en yüksek vaka görülen ilk 3 ilden biri oldu.

Balıkesir Covid-19 vaka oranı en yüksek 3 ilden biri oldu

BALIKESİR - Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık vaka sayılarında Balıkesir 385,23 vaka oranıyla en yüksek vaka görülen ilk 3 ilden biri oldu. Yetkililer artan bu vaka sayılarına oranla denetimleri arttırıyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık vaka oranlarında Balıkesir 385,23 vaka oranıyla Türkiye genelindeki en yüksek 3 ilden biri oldu. Yetkililer tarafından her ne kadar vakalara karşı önlemler alınsa da Balıkesirli vatandaşlar koronavirüsü unutarak yaşamlarına devam ediyor. Kentin en işlek cadde ve sokaklarında maskesiz gezen vatandaşlar virüsün yayılımını kolaylaştırıyor. Vatandaşların vurdumduymazlığı sonucunda Balıkesir'de koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. Balıkesir Valisi Hasan Şıldak ise bu konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda Balıkesir'in vaka sayısına göre en yüksek 3'üncü il olduğunu belirterek vatandaşların daha dikkatli olmasını istedi. Salgının, vaka yoğunluğu ile devam ettiği Balıkesir'de sık sık uyarılarda bulunan Vali Şıldak, paylaşımında yine 'Aşı ve Tedbir' dedi. Aşı sırası geldiği anda hemen sağlık kuruluşlarına gidilmesini her fırsatta hatırlatan Şıldak, bununla birlikte tedbirlere de dikkat edilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Salgına karşı mücadelede destek, dikkat ve duyarlılık beklediği yönünde paylaşım yapan Vali Şıldak "salgın vakalarının en yüksek olduğu 3 ilden biri Balıkesir! Bu olumsuz tabloya hep birlikte son vermemiz gerekiyor" sözleriyle vatandaşlara seslendi. Salgının sona ermesinde tedbirlere uymakla birlikte aşılamanın da hayati önem taşıdığını her mecrada söyleyen Şıldak paylaşımında "ancak tedbir ve aşı ile sonuç alabileceğimizi biliyoruz. Bütün vatandaşlarımızdan dikkat ve duyarlılık bekliyorum" dedi.

1.12.2021 - 58179Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]