Balonlar meme kanseri için havalandı

Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı Etkinlikleri kapsamında bugün Kapadokya'daki tüm balonlar, "Hastalarla El Ele, Kanser Sana Güle Güle" sloganıyla gökyüzüne yükseldi.

Balonlar meme kanseri için havalandı
Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı Etkinlikleri kapsamında bugün Kapadokya'daki tüm balonlar, "Hastalarla El Ele, Kanser Sana Güle Güle " sloganıyla havalandı.  Etkinliğe meme kanserini yenen ve tedavisi süren hastalar ile Sağlık Bakanlığı yetkilileri, çeşitli dernek temsilcileri, Aydın, Nevşehir ve Muş valilerinin eşleri katıldı.  Kapadokya bölgesinden havalanan balonlara, yaklaşık 60 kişi bindi.

Toplam 150 balon, "Bugün 1 saat, Yarın 1 Hayat " ve "Erken Teşhis Hayat Kurtarır " gibi çeşitli sloganların yer aldığı afişlerle gökyüzüne havalandı. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanı Murat Gültekin, ekim ayının tüm dünyada meme kanseri farkındalık ayı olduğunu ve bu kapsamda çeşitli etkinlikler düzenlendiğini söyledi. Türkiye'de 2000'li yıllardan bu yana her yıl ekim ayında birçok bu alanda çalışan sivil toplum örgütleri ile meme kanseri hastalarının el ele vererek, farkındalık etkinlikleri yaptıklarını anlatan Gültekin, Bakanlığın da bu etkinlere katkı sağladığını belirtti. Gültekin, bu yıl hastalarla birlikte Kapadokya'da balona binmeye karar verdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti: "Birlikte yaşadığımız pozitif gelişmeleri, hastalarımızın karşılaştıkları sorunları dinleme fırsatı bulduk. Aynı şekilde, balano binerek, onlarla el ele vererek, kanserle mücadele anlamında güneşin doğuşunu hep beraber izleyerek izlemek mücadeleye devam etmek istedik. Sloganımız da 'Hastalarımla el ele, kanser sana güle güle' diyoruz. "

"Güneş, bir gözde bir gökte bir de göllerde güzel "

Meme kanserini yenen 38 yaşındaki B.Ö. böyle bir günde aynı ortak geçmişi paylaşan insanlarla bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, "Güneş, bir gözde bir gökte bir de göllerde güzel. Günümüz ve gönlümüz güneşli geçsin " dedi. 

Meme kanseri tedavisi gören hastalardan Sevil Özsoy, yaklaşık 9 aydır süren tedavisinin yeni bittiğini belirterek, Kanserle Dans Derneği aracılığıyla burada olduğunu söyledi. Yapılan etkinliklerde, meme kanseri hastalarının neler hissettiğinin paylaşılabildiğini dile getiren Özsoy, "Bizim anlaşılmamızı, sesimizin duyulmasını sağlıyorlar. Bu nedenle minnettarım. Bence kanser hastalarına oldukça moral olan bir etkinlik " değerlendirmesinde bulundu. Özsoy, duygularını şöyle ifade etti: "Ayrıca burada insanları gördükçe hakikaten bunu başaran insanları gördükçe daha da mutlu oluyoruz. Kafamızdaki soru işaretleri bu sayede gidiyor. Bugün Kapadokya'da balonla gökyüzüne çıkıyoruz. Hepimiz pembe giyindik ve uçan melekler olduk. Kanseri de aşarız. uçarız da... Çünkü ben değil memem kanser. " 

2.10.2014 - 15463

İlgili Diğer Yazılar
Meme kanserinden korunmanın yolları
Meme kanserinden korunmanın yolları
Afra için nakil zamanı
Afra için nakil zamanı
İzmir ile ABD Arasında Kanser Hattı
İzmir ile ABD Arasında Kanser Hattı
Türkiye
Türkiye'nin İlk Faz 1 Kanser Klinik Araştırma Merkezi Hizmete Girdi
Novartis Türkiye, Yerel Üretime Onkoloji Alanındaki Ürünü ile Devam Ediyor!
Novartis Türkiye, Yerel Üretime Onkoloji Alanındaki Ürünü ile Devam Ediyor!
Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]