"Bebekler Açlığa Dayanamaz" Kampanyası

Yeryüzü Doktorları Derneği, ramazan dolayısıyla Nijer'de yetersiz beslenen anne ve bebeklerin tedavisi için kampanya başlattı.

Yeryüzü Doktorları Derneği, ramazan dolayısıyla Nijer'de yetersiz beslenen anne ve bebeklerin tedavisi için "Bebekler Açlığa Dayanamaz " kampanyası başlattı.


Dernekten yapılan açıklamada, yeryüzünde bir çoğunu kadın ve çocukların oluşturduğu 870 milyon insanın yetersiz beslendiği, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre 2013'te 150 milyon çocuğun bu nedenle hayatını kaybedeceği belirtildi.

Açıklamada, bu soruna kayıtsız kalmayan Yeryüzü Doktorları'nın, ramazan dolayısıyla anne ve bebekleri hayata döndürmek amacıyla "Bebekler Açlığa Dayanamaz " kampanyası düzenlediği bildirildi.

Kampanya kapsamında Nijer Koria Haoussa Anne Çocuk ve Beslenme Sağlığı Merkezi'nde yetersiz beslenme tanısı konulan binlerce anne ve çocuğun tedavi edileceği kaydedilen açıklamada, Yeryüzü Doktorları bağışçılarının kampanyaya 90 lira bağışlayarak, bir çocuğa 100 gün tıbbi besin imkanı sunabileceği vurgulandı.

Gıda terapisinin yanı sıra doktor, hemşire, ebe, beslenme uzmanı ve toplum sağlığı çalışanlarından oluşan ekiplerle anne ve çocuk sağlığı üzerine yoğunlaşılarak sağlık hizmetlerinin verileceği anlatılan açıklamada, kampanyaya destek olmak isteyenlerin "www.yyd.org.tr " adresinden online bağış yapabileceği veya "MAMA " yazıp 6612'ye SMS atarak 5 lira bağışlayabileceği bildirildi.

Nijer ve Somali'de açılan 4 Beslenme Sağlığı Merkezi'nde (Nutrition Center) bugüne kadar on binlerce anne ve çocuğun ağır beslenme bozukluklarının tedavi edildiği aktarılan açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"Merkezlerde yemek yiyemeyecek duruma gelmiş bebekler ve kendilerinden önce bebeklerini düşünen annelere tıbbi gıda takviyeleri ve mamalar dağıtıldı. Tedavi edilerek normal kilolarına kavuşan anne ve bebekler artık doğal yollarla beslenebiliyor. Somali'de durum düzelirken Nijer için aynı şeyleri söylemek güç. Yeryüzü Doktorları ramazanın bereketi ile Nijer'e elini uzatıyor. Ramazan yardımları ile beslenme merkezlerindeki anne ve bebekleri 100 günlük tıbbi besin terapisi ile hayata döndürmeyi planlıyor. " - İstanbul

11.7.2013 - 12970

Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları
BU SAYFAYI PAYLAŞ Facebook'ta paylaş

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Gebeliğin Hangi Döneminde Diş Tedavisi Yapılmamalıdır ?
Gebeliğin Hangi Döneminde Diş Tedavisi Yapılmamalıdır ?
Sağlık Video İdrarda Gebelik Testi Ne Zaman Doğru Sonuç Verir ?
İdrarda Gebelik Testi Ne Zaman Doğru Sonuç Verir ?
Sağlık Video Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer ?
Tüp Bebek Tedavisi Ne Kadar Sürer ?
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?

 

[Hata Bildir]