Beden dili ve hareketleriniz artık puanlanıyor!

İnsanlar arasındaki iletişimin en güçlü yollarından birisi beden dilini iyi kullanmaktan geçiyor.

Beden dili ve hareketleriniz artık puanlanıyor!

ABD'nin UCLA Üniversitesi'nden Profesör Albert Mehrabian'ın dünya çapında yankı uyandıran iletişim çalışmasına göre, yüz yüze iletişimde beden dili %55, ses ve konuşma %38, kelimelerin ise sadece %7 etkili olduğu belirtiliyor.

Firma ve kurumların iletişim çalışmalarında, bireylerin iş hayatındaki iletişim kullanma yeteneklerinde önemli bir yer edinen beden dilini peki siz ne kadar etkili kullanıyorsunuz?

TÜRKİYE'DE KURUM VE BİREYLERE EĞİTİM ANLAMINDA BİR İLK!

2005 yılından beri deneyimli liderleri, yöneticileri ve uluslararası şirketlerdeki çalışma deneyimlerini iş hayatına uygulayarak çeşitli iletişim eğitimleri veren İletikom Eğitim ve Danışmanlık şirketi, beden dilini ön plana alan önemli bir eğitim programına imza atıyor.

Microsoft Kinect teknolojisi ve bir yapay zeka programının bir arada kullanıldığı Türkiye'de bir ilk olan "Sunum Dedektifi" isimli eğitim programında, İletikom danışmanları ile katılımcılara eğitici ve eğlenceli bir ortamda, sosyal ve bireysel yetkinliklerini geliştirme imkânı sunuluyor.

Stanford ve MIT gibi üniversitelerin, araştırmalarında kullandığı teknoloji "Sunum Dedektifi"nde

İletikom Eğitim ve Danışmanlık Şirketi Genel Müdürü Tayfun Türkalp, "Sunum Dedektifi" eğitim programında kullanılan teknolojinin daha önce Güney Kaliforniya, Stanford ve MIT gibi birçok büyük üniversite tarafından kullanıldığını belirtirken, sosyal davranışlar konusunda İletikom olarak geliştirdikleri yazılımı kişi ve kurumlara özel olarak beden dili eğitimine çevirdiklerini anlatıyor.

"Sunum Dedektifi" eğitim programının perakendeden eğitime, turizmden sağlığa her türlü sektör için satış, servis, müşteri ilişkileri gibi iletişim becerileri gerektiren tüm departmanların yanı sıra üst düzey yöneticilerden, avukatlara ve politikacılara kadar herkesin iletişim ve beden dili yeteneklerini ölçme ve geliştirme ihtiyacı göz önünde bulundurularak hazırlandığını sözlerine ekliyor.

"Sunum Dedektifi" eğitim programında katılımcının gülümseme, ilgi seviyesi, baş ve vücut hareketlerini ölçümleyerek, gerek bireysel iletişim, gerekse toplum karşında konuşurken performansını geliştirmesi adına bir ayna görevi gördüğünü söyleyen Tayfun Türkalp, Microsoft Kinect teknolojisini beden diline uyarlayarak kullandıkları "Sunum Dedektifi" eğitim programının Türkiye'de bir ilk olduğunu vurguluyor. Ayrıca kayıt sistemi sayesinde, katılımcıların daha sonra videolarını izleyerek kendilerini analiz edebildiğini anlatan Türkalp, kişilerin geliştirmek istedikleri davranışları konusunda "Sunum Dedektifi" eğitiminin bir yol haritası oluşturduğunun altını çiziyor.

Seans sonunda sunulan grup analiz raporu ile olumlu ve olumsuz etki bırakan davranışların akılda daha kalıcı olduğunu belirten Tayfun Türkalp, ileri teknolojiyi eğitimle buluşturan "Sunum Dedektifi" seanslarının, iletikom danışmanları ile katılımcılara eğitici ve eğlenceli bir ortamda, sosyal ve bireysel yetkinlikleri geliştirme imkânı sunduğunu ifade ediyor.

3.5.2016 1 - 20797Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]