Bel Fıtığı Teşhisi Konuldu, Tümör Çıktı

Bel fıtığı teşhisi konuldu, tümör çıktı 24 saat daha gecikseydi yürüyemezdiDENİZLİ - Denizli'de, ayaklarında uyuşukluk ve karıncalanma şikayetiyle Özel Denizli Cerrahi Hastanesine başvuran 36 yaşındaki tır şoförü Erkan Erdağ'nın sırtında T8 seviyesinde tümör tespit edildi.

Bel fıtığı teşhisi konuldu, tümör çıktı

24 saat daha gecikseydi yürüyemezdi

DENİZLİ - Denizli'de, ayaklarında uyuşukluk ve karıncalanma şikayetiyle Özel Denizli Cerrahi Hastanesine başvuran 36 yaşındaki tır şoförü Erkan Erdağ'nın sırtında T8 seviyesinde tümör tespit edildi. Erdağ'ın sırtındaki tümör, yapılan operasyonla alındı.

Denizli'de yaşayan ve tır şoförü olan evli ve iki çocuk babası Erkan Erdağ, ayağındaki uyuşukluk ve karıncalanma ile çeşitli hastanelere başvuruda bulundu. Ancak bir hastanede MR'ı çekilen ve kendisine bel fıtığı teşhisi konuldu. Erdağ'nın belinde herhangi bir ağrı olmamasına rağmen, bacaklarındaki uyuşukluk ve karıncalanma devam etti. Tır şoförü olan ve yurt dışına çıkan Erdağ'ının ağrıları devam etti. Erdağ'ı yurda döndükten sonra Özel Denizli Cerrahi Hastanesinde Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahı Doç. Dr. Mevci Özdemir'e başvurdu.

Yapılan muayene sonucunda doktor Özdemir, Erdağ'ın sırtında T8 seviyesinde omurga tümörü olduğunu tespit etti. Daha sonra genel anestezi altında 6 saat süren riskli bir operasyon gerçekleştirildi.

Yapılan ameliyatın ardından konuşan Doç. Dr. Mevci Özdemir, hastanın 24 saat daha geç kalınması durumunda yürüyememe riskini tespit ettiklerini belirtti.

Özdemir, "Erkan bey hastaneye geldiğinde yürüyemiyordu, acil olarak çekilen MR'lar sonucunda sırtında bir tümör olduğunu tespit ettik ve hemen operasyona aldık. Omurga içerisine yerleşmiş olan tümör oldukça kanamalıydı, bu durum işimizi çok zorlaştırdı. Ancak tüm zorluklara rağmen tümörü komple temizleyebildik. Ameliyattan hemen sonra belirgin bir şekilde Erkan beyin kuvvetinde geri dönüş gözlemlendi ve ertesi gün eskisi gibi yürümeye başladı. Biz hekimler olarak bel ve sırt ağrılarında, fıtıklarında en son çare olarak ameliyata başvurmayı tercih ediyoruz ancak ellerde ve ayaklarda bir kuvvet kaybı ortaya çıkmaya başlamış ise ameliyat kaçınılmaz duruma gelmiş demektir. Bu kayıp tespit edildikten sonra bir dakika dahi kaybetmeden ilk 24 saat içerisinde gerekli müdahale yapılmalı" dedi.

Yürüyemez halde olduğunu belirten Erkan Erdağ, "El ve ayaklarımdaki uyuşmalara rağmen hayatımı devam ettirebiliyordum ancak son birkaç saat içinde elden ayaktan düşmeye başladım ve gün sonunda ayakta duramaz hatta yürüyemez haldeydim. Erken müdahale sayesinde ayaklarımdaki kuvvet tekrar yerine geldi. Hocama ve bütün hastane ekibine teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

29.3.2017 - 26480Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Katarakt Ameliyat Sonrası Gözlük İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]