Böbreğinden Geyik Boynuzu Denilen Taş Kitlesi Çıktı

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde karın ağrısı şikayeti ile özel bir hastaneye giden 65 yaşındaki Haydar Eskicioğlu, hemen ameliyata alındı.

Böbreğinden Geyik Boynuzu Denilen Taş Kitlesi Çıktı

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde karın ağrısı şikayeti ile özel bir hastaneye giden 65 yaşındaki Haydar Eskicioğlu, hemen ameliyata alındı. Yapılan operasyon sonrası Eskicioğlu'nun böbreğinden çok sayıda çıktı.

BÖBREĞİNDEN GEYİK BOYNUZU DENİLEN TAŞ KİTLESİ ÇIKTI

Haydar Eskicioğlu'nun 'hafif sağ yan ağrı' şikayeti ile hastanelerine başvurduğunu kaydeden Üroloji Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Korucu, "Hastamız 15 yıl önce gittiği hastanede doktorlar kum döktüğünü söylemişler. Hastamız da o günden sonra herhangi bir şikayeti olmadığı içinde bir daha doktora gitmemiş. Hastamız bize başvurduğunda ilk olarak ultrasona aldık. Böbreğinde taşı görmemiz ile birlikte tomografisini çektik. Tomografi sonuçlarında sağ böbreği tamamına yakın dolduran 15 santimlik tıpta 'geyik boynuzu' diye adlandırılan 'Kalsiyum oksalat monohidrat' türündeki taş kitlesini gördük. Taş, böbreğin tüm boşluklarını kaplamış, hatta böbreği de genişletmişti" dedi.

TAŞLARI ÇIKARINCA BÖBREK BOL MİKTARDA İDRAR ÜRETTİ

Op. Dr. Korucu, "Hastamızın böbreğine yine 1 santimlik kesiden girerek taşların hepsini çıkardık. Gerçekleştirdiğimiz kontrollerde böbreğin o gece bol miktarda idrar ürettiğini gördük. Hastamız sağlığına kavuştu" dedi.

Sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu kaydeden Haydar Eskicioğlu ise, ameliyatı gerçekleştiren doktorlara ve ekibine teşekkür etti.

28.07.2016 - 21997Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

 

[Hata Bildir]