Böbreğiyle Oğluna Hayat Verdi

Kronik böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren Ahmet Gültekin, babası Savaş Gültekin'in verdiği böbrekle hayata tutundu.

DUYGU YENER - Kronik böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren Ahmet Gültekin, babası Savaş Gültekin'in verdiği böbrekle hayata tutundu.

Kayseri'de yaşayan 43 yaşındaki Ahmet Gültekin, iki yıl önce böbrek yetmezliği teşhisi üzerine diyalize girmeye başladı. Oğlunun sağlığının giderek bozulması üzerine baba Savaş Gültekin (62), evladına böbreğini bağışlamaya karar verdi.

Yapılan testlerde dokuların uyumlu çıkması üzerine Baba Gültekin'den alınan böbrek, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan nakille oğluna nakledildi.

Geçimini çiftçilik yaparak sağlayan iki çocuk babası Gültekin, tek oğlu Ahmet Gültekin'in sağlığına kavuşabilmesi için hiç düşünmeden böbreğini verdiğini söyledi.

Her iki çocuğu için de organlarını verebileceğini vurgulayan Gültekin, şunları belirtti:

"Kayseri'de Erciyes Üniversitesinde tedavisi yapılıyordu. Hastanedeyken hocalarımıza böbreğimi vermek istediğimi söyledim. Testler yapıldı uyumlu çıktı. Kayseri'de de yapılabilirdi buraya tavsiye üzerine geldik. Bizim sevincimiz, mutluluğumuz, herkese örnek olsun. Bazılarına bakıyorum, oğlu, kızı, eşi, annesi hastaneye gelmiyor. Bakıma ihtiyacı olduğu halde kimse hastaneye gelmiyor. Burada benim oğlum rahatsız, ben nasıl yapmayım? İki çocuğum var biri kız biri oğlan. Allah hepsini bağışlasın."

Evli ve üç çocuk babası Ahmet Gültekin de böbrek rahatsızlığı ortaya çıktıktan sonra diyaliz sürecinin başladığını, nakil ihtiyacı anlaşılınca babasının hemen devreye girdiğini dile getirdi.

"Babam bir kez daha babalığını gösterdi"

Babasının verdiği böbrekle sağlığına kavuşmasından dolayı duygulanan Ahmet Gültekin, "Babam bir kez daha babalığını gösterdi. Böbrek naklimi yapan hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Şu an sıhhatim çok iyi her şey çok normal." dedi.

Diyalizin zorlu bir süreç olduğunu söyleyen Gültekin, tedavi sonrasında çok halsiz olduğunu, nakille bu durumdan kurtulduğunu anlattı.

Kendisinin de hiç düşünmeden evlatları için organlarını verebileceğini vurgulayan Gültekin, "Ben de olsam aynısını yapardım. Benim de üç tane oğlum var onlarda olsa ben de parça parça onlara veririm." diye konuştu.

24.2.2018 - 31865Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Fazla Kilolar Sağlığımızı Nasıl Etkiler?
Sağlık Video Uyku Bozuklukları
Uyku Bozuklukları
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]