Böbrek Hastasına Eşinden En Güzel Babalar Günü Hediyesi

Denizli'de, eşinden nakledilen böbrekle sağlığına kavuşan Bülent Çelen, en güzel Babalar Günü hediyesini 30 yıllık hayat arkadaşından aldı.

Böbrek Hastasına Eşinden En Güzel Babalar Günü Hediyesi

SEBAHATDİN ZEYREK - Denizli'de, eşinden nakledilen böbrekle sağlığına kavuşan Bülent Çelen, en güzel Babalar Günü hediyesini 30 yıllık hayat arkadaşından aldı.

Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşayan 51 yaşındaki Çelen, 24 Nisan'da kan vermek için gittiği aile sağlık merkezinde böbrek hastası olduğunu öğrendi. Bu süreçte diyalize girmeye başlayan Çelen, tedavisine de Pamukkale Üniversitesinde (PAÜ) devam etti.

Böbrek nakli olması gereken Çelen'e eşi Hülya Çelen umut oldu.

Kısa süre önce öğrendiği hastalığı nedeniyle morali bozulan Çelen, eşinden aldığı haberle yüzü yeniden güldü. Testlerde böbrek naklinin uygun olduğunun saptanmasının ardından ameliyata karar verildi.

PAÜ Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirilen ameliyatla Hülya Çelen'in böbreği eşi Bülent Çelen'e nakledildi. Çift, başarılı operasyon ve tedavi sonrası taburcu edildi. Babalar Günü arifesinde hastaneden evlerine dönen Çelen'e en güzel hediyeyi de eşi vermiş oldu.

Babalar Günü'nde en güzel hediye

Bülent Çelen AA muhabirine yaptığı açıklamada, böbrek yetmezliği olduğunu öğrendiğinde çok üzüldüğünü söyledi.

Ailesini yalnız bırakma endişesinin kendisini yıprattığını vurgulayan Çelen, "Diyalize girmekten başka çarem yoktu çünkü böbreklerim iflas etmişti. Bu zor süreçte eşim devreye girdi. Sağolsun eşim beni yıllarca diyalize girmekten ve böbrek nakli sırası beklemekten kurtardı, Babalar Günü'nde de en güzel hediyeyi sundu." ifadelerini kullandı.

Hülya Çelen de eşini çok sevdiğini onun sağlığının her şeyden önemli olduğunu dile getirdi.

Kısa sürede çok zor günler geçirdiklerini ifade eden Çelen, "Nakil konusu gündeme gelince hiç düşünmeden böbreğimi vermeye karar verdim. Şu anda ikimiz de çok iyiyiz. Biz 30 yıllık evliyiz. Eşime Babalar Günü hediyesi olarak böbreğimi bağışladım. Onu çok seviyorum, inşallah bir daha böyle bir durumla karşılaşmayız." diye konuştu.

PAÜ Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Özban ise hastaya nakledilen böbreğin uyum sağladığını söyledi.

Başarılı yönetilmiş bir nakil sürecinin konforlu ve normale yakın bir hayat sürdürmek açısından çok önemli olduğunu anlatan Özban, "Eşten yapılan nakil olması sebebiyle bu ameliyatımıza farklı bir anlam yüklemektedir. Her ikisinin sağlık durumu iyi. Biz böyle nakillerle hayat kurtarmanın ne derece güzel ve önemli olduğunu vurgulamak istiyoruz." dedi.

16.6.2017 - 27642Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz
Lahana Yapraklarını Göğsünüze Sarın, Faydası İnanılmaz

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Grip Nasıl Tedavi Edilir?
Sağlık Video Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Katarakt Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Sağlık Video Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Diş Beyazlatma Ne sıklıkla Yapılmalıdır?
Sağlık Video Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?
Bilek Burkulmaları Nasıl Tedavi Edilir?

 

[Hata Bildir]