Bolu'da 2 Bin 772 Hasta Evinde Ziyaret Edildi

Bolu Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından 8 yıl önce başlatılan "Hasta ziyaretleri" Projesi kapsamında 2 bin 772 hastanın evinde ziyaret edilerek dertlerinin dinlendiği bildirildi.

Bolu'da 2 Bin 772 Hasta Evinde Ziyaret Edildi
Bolu Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından 8 yıl önce başlatılan "Hasta ziyaretleri" Projesi kapsamında 2 bin 772 hastanın evinde ziyaret edilerek dertlerinin dinlendiği bildirildi.

Bolu Belediye Başkanı Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her hafta 7 ile 10 hastayı evinde ziyaret ederek dertlerini dinlediklerini söyledi.

Bolu Belediyesini 8 yıl önce telefonla arayarak yardım isteyen bir engelliyi ziyaret etmesiyle başlayan ve o günden sonra her hafta perşembe günleri devam eden hasta ziyaretlerine kendisinin yanı sıra, İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Türk Kızılayı yetkilileri ile AK Parti Bolu İl Teşkilatında görevli bazı yetkililerin de katıldığını anlatan Yılmaz, ziyaretlerde, gerek sağlık gerekse ekonomik ve sosyal açıdan destek talep eden hasta ve yakınlarının sorunlarını anında çözmeye çalıştıklarını vurguladı.

"Bunu sadece bir hasta ziyareti olarak adlandırılırsa yazık olur. Çünkü biz bir hastaya ziyarete gittiğimizde o hastanın hastalık ve sağlıkla ilgili problemlerinin çözümü ile ilgili el birliği ile hareket ettiğimiz gibi o aileni sosyal yapısı itibariyle bir eksiği varsa bu eksiğin tamamını karşılayacak bir yapıyı da oluşturuyoruz. Bu bir sosyal proje." diyen Yılmaz, şunları aktardı:

"Bir örnek vermek gerekirse bir aileyi ziyarete gittim. Kadın hasta yatıyor. Başında bir kız bekliyor. Sorduk, kocası ölmüş kendisi kanser hastası, başında bekleyen kız da öğrenci. İki kardeş, birisi üniversitede birisi lisede okuyor. Bir hafta birisi, bir hafta birisi bekliyor annelerinin başında. Geçim, sağdan soldan destekle oluyor. Biz devletin bütün kurumları ile bu aileye destek olduk. Hem ailenin hastalığı ile dertlendiğimiz gibi hem de çocuklarının okula gitmesini sağladık. Aynı zamanda da aileyi bekleyebilecek bir ekibi oluşturmuş olduk."

Yılmaz, projenin devletin sosyal projeleri ile ilgili kurumlarının müşterek bir organizasyonu olduğunu belirterek, "Eğer parasal bir sıkıntı varsa hem belediye hem Kızılay hem de diğer kurumlar, eşya alınacaksa siyaseten de siyasi parti olarak da il başkanı, kadın ve gençlik kolları müşterek olarak bir kucaklama ve çözüm bulma yolu arıyoruz." dedi.

Ziyaret ettikleri hasta sayısının her hafta değiştiğini ifade eden Yılmaz, "Sekiz yıl önce başlattığımız proje ile 2 bin 772 hastayı evinde ziyaret ettik. Her hafta 7-10 kişiyi ziyaret ettiğimizi düşünürseniz, en çok dua aldığımız, en mutlu olduğumuz, bir şey yapmanın zevkine vardığımız bir çalışma bu. Bu çalışma sayesinde de Allah bize yardımcı oluyor." ifadesinde bulundu.

17.11.2016 - 24148Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]