Bonding ve Beyazlatma Sayesinde Dişler Yaşınızı Ele Veremeyecek

Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu dişlerdeki şekil ve renk bozukluklarının, kişinin psikolojisini olumsuz etkilediğini ancak estetik diş hekimliğindeki gelişmelerle, bu tarz bozuklukların farklı tekniklerle düzeltildiğini ifade ediyor.

Bonding ve Beyazlatma Sayesinde Dişler Yaşınızı Ele Veremeyecek


Yıllar içerisinde bedenimiz artan yaşla birlikte zamana karşı koyamıyor. Yaşla birlikte cildin elastikiyeti azalıyor ve bu durumdan dişler de nasibini alıyor. Eski dinç görünümünü kaybeden dişler, yaşı ele veriyor. Yapılan araştırmalara göre ağız ve diş sağlığına önem vermeyen birçok ülkede estetik kusurlar nedeniyle insanların gülüş süreleri çok daha düşük oluyor.

Dişlerin yaşı ele verdiği durumlar

Bedenle birlikte dişlerin de yaşlandığını ve bu dönemde dişlere daha çok özen göstermek gerektiğini belirten Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, dişlerin yaşı ele verdiği durumları şu şekilde sıralıyor;
Diş renginde meydana gelen değişimler
Diş etlerinde çekilmeler
Diş diplerinde çürüğü andıran koyu lekelenmeler
Diş aralarında gözle görülür açılmalar
Diş uçlarında kırık ve çatlak gibi pürüzler
Bonding yöntemiyle dişlerdeki renk ve şekil kusurları sorun olmaktan çıkıyor
Yeni nesil dental uygulamalardan olan Bonding yöntemi, farklı yaş gruplarına kolayca uygulanabilmesi özelliğiyle dikkat çekiyor. Bonding uygulamasında kullanılan malzemeler, dişin dış yüzeylerine uygulanıyor. Dişlerdeki şekil ve renk bozukluklarının bu şekilde giderildiğini söyleyen Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, görüşlerini aktarmaya şu sözlerle devam ediyor; "Bonding işlemi sayesinde ilerleyen yaşın dişlerde bırakmış olduğu hasarlar giderilmektedir. Dişler arasındaki boşlukların kapatılması, diş boylarını istenilen düzeye getirilmesi gibi amaçlara hizmet eden bu uygulamanın seans süresi yaklaşık 15 dakika ile 1 saat aralığındadır. Seans süresi, kişinin diş yapısı ve durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu uygulama esnasında herhangi bir ağrı oluşmamakta, çoğu zaman dişi uyuşturmaya dahi gerek duymadan işlem yapılabilmektedir."
Beyazlatma ile dişler daha genç bir görünüme kavuşuyor
Dişlerin daha genç bir görünüme kavuşmasına imkan veren diş beyazlatma işleminde lazer kullanılarak başarılı sonuçlar elde edildiğini belirten Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle sürdürüyor; "Diş beyazlatma işleminde öncelikle dişlerdeki gözeneklerin temizlenmesi amacıyla, dişlere oksijenli su veya özel bir jel uygulanmaktadır. Uygulanan bu maddelere, yaklaşık 45 dakika boyunca lazer ışığı tutularak beyazlama işlemi gerçekleştirilmektedir. Beyazlatma oranı, kişinin diş renginin ve yapısının durumuna bağlı olarak değişebilmektedir. Dişler beyazlatılarak kişiler estetik açıdan tatmin olmakta, mutluluklarını gülüşlerine yansıtabilmektedir."

18.8.2015 - 18552Konuyla İlgili Sorular
İlgili Forum Konuları

SAĞLIK HABERLERİ Tüm Haberler Sağlık Haberleri Rss

FOTO GALERİ Tüm Foto Galeriler
Meksika
Meksika'nın Kim Kardashian'ı kalça büyütme ameliyatı sonrası hayatını kaybetti
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Diş Fırçanızı Karanlık Yerde Tutuyorsanız Dikkat! Tehlike Saçıyor
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Yumurtayı Pişirmeden Önce Yıkamak Ne Kadar Doğru?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?
Kan Lekeli Yumurta Yenir mi?

SAĞLIK VİDEOLARI Tüm Videolar
Sağlık Video Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Bitkiler Sağlıklı Yaşlanmayı Destekliyor
Sağlık Video Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Göziçi İğne Nedir? Neden Yapılır? İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Yakını Görememe ve Tedavisi İzmir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Sağlık Video Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi
Botoks Nedir Kaşkaloğlu Göz Hastanesi

 

[Hata Bildir]